Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Alta intilnire la Alba Iulia.

+16
Armeana
delia
maria elena
alina 42
Lulu
Nicuvar
Daniela
iuliana_28
iuli
Sidy
silvi0ara
Doina Ghidu
martagabriela
mari
maria mihalache
anena
20 participanți

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Vin Apr 06, 2012 8:58 am

Mai compltez lista cu cele care au confirmat, intr-un fel , ca vor veni la Alba Iulia.


1.Nico
2.Anena
3.Medi
4.Gabi si Mone
5.mari
6.DoinaG
7.Silvioara?
8.Iuliana T
9.Alina
10.Daniela.
11.Lenuta
!2.Angela
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Mier Mai 23, 2012 4:24 pm

Incet, incet, ne apropiem de linia dreapta...asa ca, sper ca sunteti pregatite.
Confirmari, va rog frumos, pt ca nu se accepata refuzuri si neparticipari. Laughing Laughing Laughing Laughing
Pup.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  mari Mier Mai 23, 2012 7:07 pm

Eu confirm ca voi veni. Pupici la toate.
Intre timp s-a mai adaugat o intalnire, care din nefericire e tot in prima sambata din iunie. La intalnirea asta trebuie sa ma duc neaparat ca nu mi-am mai vazut colegii de liceu de 25 de ani. Am sa ma duc la amandoua ca spre norocul meu sunt la ore diferite.
Si nu stiu cum mi-a scapat intalnirea cu Gaby si Mone.
Deci e clar, anul asta am o multime de intalniri.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Doina Ghidu Joi Mai 24, 2012 8:28 am

Buna dimineata din nou!
Super activitate, Mari, cu atatea intalniri! Si foarte frumos!
As vrea sa-mi spuneti si mie, va rog mult, cam cat sa pun deoparte pentru intalnirea de la Alba. Nu am fost niciodata in partea aia, nu stiu ce preturi sunt pe acolo, nu stiu chiar nimic, la ce sa ma astept. As vrea sa fiu si eu pregatita. Multumesc mult anticipat.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  martagabriela Joi Mai 24, 2012 9:26 am

Vaiiiiii Mari,se poate sa uiti?
Va sarutam si asteptam cu nerabdare revederea
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  iuliana_28 Joi Mai 24, 2012 9:49 am

Buna dimineata tuturor ! Imi cer scuze ca am lipsit atat de pe forum dar am avut o gramada de probleme si in afara de asta m-am despartit de prietenul meu dupa o relatie de 5 ani . Sunt cu moralul la pamant , orice as incerca nu mai imi revin. Va rog din suflet daca se poate si mai vreti as vrea sa vin si eu la Alba Iulia in iulie , poate mai reusesc sa uit. Va multumesc
iuliana_28
iuliana_28

Mesaje : 36
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  martagabriela Joi Mai 24, 2012 9:51 am

Sint sigura Iuliana ca te vei simti foarte bine la Alba.
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Joi Mai 24, 2012 10:54 am

Iuliana , esti mai mult decit bine venita.Vino cu noi, sigur te vei vindeca.

Am o oferta pt voi, sunt in tratative pentru pretul camerei, cu varianta de a inchiria toate camerele pentru trei zile. Am vorbit cu patroana, care este o cunostinta mai veche a mea si sper sa obtin un pret bun.
Va las linkul, cu pensiunea.Este imediat dupa ce treci podul peste Mures, la iesirea din oras, spre Sibiu.
http://www.perlamuresului.ro/perlamuresului/
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  martagabriela Joi Mai 24, 2012 11:41 am

Noua ne place si sintem de acord
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  iuliana_28 Joi Mai 24, 2012 1:28 pm

Este foarte frumoasa locatia si mie imi place. As vrea daca se poate sa mi spuna cei din Bucuresti cu ce pleaca poate venim impreuna . Va multumesc
iuliana_28
iuliana_28

Mesaje : 36
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Sidy Vin Mai 25, 2012 6:55 am

Acolo sunt cazati sindicalistii lui Valy cand se intilnesc la Alba Iulia....
Eu vin oricum pentru macar 2 zile...singura sau insotita, asta ramane de vazut !
Iuliana imi pare rau de necazurile tale dar fi sigura ca alaturi de noi, te vei simti ...pe alta lume !!!
De abia astept sa te cunosc.... Razz
Doina G stai sa ne spuna Anena cat costa cazarea pe noapte si atunci iti vom raspunde cam de cati bani ai nevoie....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Doina Ghidu Vin Mai 25, 2012 8:25 am

Buna dimineata!
Multumesc mult Sidy. Stii, la noi de cand s-a "privatizat" institutul ne-au luat toate drepturile. Am pus intre ghilimele "privatizat" pentru ca e o mare bataie de joc aceasta privatizare. Au venit niste ...of, nu mai comentez ca poate cine stie cum citeste si cineva de pe aici...Si au schimbat contractul colectiv de munca. Nu ne mai dau bonuri de masa, nu ne mai platesc concediul de odihna (se plateste zi normala de munca). Inainte, c.o. se platea +75% din leafa...+ bonuri de masa. Aveam spor de munca grea (la calculator = radiatii) ochelari gratuit...cei foarte saraci aveau ajutor o data pe an o suma destul de buna...Acum nu mai avem...decat dreptul sa muncim, daca s-ar putea , non stop!
Asa ca de asta as vrea sa stiu cam cati bani imi trebuie, ca chiar trebuie sa pun deoparte din lefurile care mai sunt pana pe 6-8 iulie.
Iuliana, asa e cum zice Sidy, te vei simti extraordinar de bine. Si te va ajuta sa vezi lucrurile altfel. Auzi, si gandeste-te ca daca a trebuit sa va despartiti dupa atata timp...ceva nu era in regula. Mai bine asa decat sa suporti o viata mai stiu eu ce! Cu fruntea sus inainte. Nu s-a terminat lumea la el!Te pup mult.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  mari Vin Mai 25, 2012 9:50 am

Nici eu nu stau pe roze cu banii, dar ma voi descurca cumva.
Iuliana draga mea, imi pare rau pentru situatia asta, dar tot raul spre bine. Trebuie sa uiti. Nu se termina lumea din atat. Vorba Doinei, inseamna ca nu merita sa-ti pierzi timpul cu el. Egreu, ca ai irosit 5 ani din viata ta, intr-o relatie care nu a dus nicaieri. Dar tu esti tanara, ai toata viata inainte. Sigur intalnirea cu noi iti va face bine. Am sa te anunt cand se apropie data cu ce mergem. In principiu eu cred ca mergem cu autobuzul de la autogara Militari cum am plecat si acum 2 ani si sa stii ca nu e nici foarte scump. Sper ca Nicoleta ne ia bilete si anul asta. Mai vorbim.
Anena arata foarte bine pensiunea!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Lun Mai 28, 2012 2:14 pm

Am un prim raspuns la cazare.
Pt pensiunea Perla Muresului, avem un pret de 60 de lei/pers/noapte, cu mic dejun inclus. Avem posibilitatea sa ne facem noi gratare acolo, daca vrem o seara de gratare. Cumparam carne, o preparam acolo si ne gratarim. Asta hotarim pe loc. la fel si cu prinz sau cina, daca vrem acolo, se poate comanda ceea ceste in meniu, sau orice altceva vrem noi.Am descoperit ca patroana de acolo este o mai veche cunostinta a mea. Asa este in orasele mici, fiecare se cunoaste cu fiecare.

Mai am un raspuns si de la Terra Mythica, dar acolo nu am lamurit toate aspectele. Pretul nu imi convine, as aca mai negociem.Si inca nu am reusit sa ajung pina la ei sa vad cum sunt conditiile de cazare, in raport cu pretul.

Daca vreti mai multe detalii despre Terra Mythica, cele care aveti cont pe facebook, puteti vedea o multime de poze cu aceasta pensiune.Atita doar ca e mai departe de oras, cca 17 km. Dar nu cred ca asta este o problema...voi stiti mai bine.

Iar la cea de-a treia pensiune, inca nu am nici un raspuns...nu stiu cum este acolo, pt ca , am inteles ca este scoasa la vinzare. incerc sa merg zilele astea pina acolo, sa ved ce si cum.Asa ca, lucrurile au inceput sa se miste...astept pareri dragelor si cit mai multe confirmari.

Haideti sa vedem citi suntem pina acuma.
1.Nico
2.Anena
3.Medi
4.Gabi si Mone
5.Mari
6.DoinaG
7.Silvioara
8.Iuliana
9.Alina
10.Daniela.
11.Lenuta
12.Angela
13.Iuliana_28, mai nou aderata la intilnirea noastra.
14.Sidonia.

Dragelor si scumpelor, in scurt timp o sa am nevoie de niste confirmari cit se poate de ferme, pt a putea sti exact numarul de locuri de cazare. Dar mai avem un pic de timp de gindire, inca nu sarim in foc.

anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Daniela Lun Mai 28, 2012 8:54 pm

Fetelor, dragutelor, anul acesta nu voi putea fi impreuna cu voi la intilnirea de la Alba Iulia.
In acea perioada voi fi plecata la copii asa ca va voi insoti doar cu gindul si cu sufletul !
Va pup si va doresc o intilnire cit mai frumoasa si reusita !















Daniela
Daniela

Mesaje : 54
Data de inscriere : 13/10/2010
Localizare : Cluj

http://danielabucatariemoldo-ardeleneasca.blogspot.com/

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Mar Mai 29, 2012 11:10 am

Mie imi pare rau ca nu veniti, dar ,in alta ordine de idei, ma bucur tare mult pentru voi...stiu cit va doriti sa mergeti la copii.Asa ca, va doresc de pe acum o vacanta frumoasa impreuna cu ei.Pup toata trupa.

Aloooo, nu a citit nimeni postarea de mai sus...vreau pareri?
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Doina Ghidu Mar Mai 29, 2012 11:53 am

Ba da, anena, eu am citit!
Dar nu stiu cum e, ca nu ma pricep, de cand nu am mai fost eu plecataaaaa...oho! Habar nu mai am cum sunt preturile. Nu stiu, tu ce zici, e mult, e bine? Eu s-ar putea sa vin cu baiatul meu. Dar nu pot sa zic SIGUR inca. Nu stiu cat ar costa motorina pana acolo si daca el va fi liber in acel week-end. Altfel, vin cum a zis Mari, cu un autobuz de la autogara din Militari (un cartier de la noi). Mie mi-ar placea sa mai raman prin zona si in felul asta rezolv concediul pe anul asta! Dar subliniez, nu stiu inca sigur. Totul e legat de...bani. De venit - vin, dar inca nu stiu daca singura sau cat mai stau in plus. Asa ca deocamdata trece-ma numai pe mine pe lista!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Doina Ghidu Mar Mai 29, 2012 11:54 am

SCUZE!!! Am scris Anena cu litera mica, nu am vazut, scuze!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  iuliana_28 Mar Mai 29, 2012 9:29 pm

Buna seara , eu sunt de acord cu ceea ce ati spus. O sa vin in mod sigur Very Happy
iuliana_28
iuliana_28

Mesaje : 36
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Doina Ghidu Mier Mai 30, 2012 7:51 am

'Neata!
Hai Iuliana, foarte bine, abia astept sa ne vedem. Pupici multi!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Mier Mai 30, 2012 10:29 am

Iuliana, ma bucur tare mult, sigur nu vei regreta.Tot ce te rog este sa imi spui cite persoane veniti. Iti las pe pm numarul meu de telefon pentru orice alte intrebari sau lamuriri, dat fiin faptul ca tu vii pentru prima data la intilnire.


Doinita, daca vei hotarii sa mai ramii, putem aranja sa te muti la o alta pensiune chiar in oras,la acelasi pret cu aceleasi facilitati, ca sa poti vizita tot ce te intereseaza si sa fii mai aproape de magazine sau alte cele...iti las si tie numarul meu de telefon pe pm sau cere-l de la Mari, sau oricare dintre fetele din Bucuresti.

Am nevoie de pareri, confirmari sau nu, ca sa caut altceva , daca nu este pe placul vostru.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  mari Mier Mai 30, 2012 10:34 am

Anena, eu am incredere totala in hotararea pe care o vei lua tu. 60 de lei e bine si cu mic dejun. Parerea mea este sa nu fie prea departe de Alba, ca n-as vrea sa ratam vizita la santuri! Very Happy Stiu ca o sa ma incarce pozitiv de cate ori o sa ma plimb prin ele. Very Happy
Ma bucur pentru Daniela ca se duce la copii! Si-mi pare totodata rau ca n-o s-o vad anul asta. Sa fim sanatoase si ocazii or mai fi!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  anena Mier Mai 30, 2012 11:47 am

Nu este foarte departe, citiva km, oricum nu e de mers pe jos pina la santuri.Dar o sa fie fetele cu masini, si eu si ne organizam noi, ca intotdeauna.Nu iti face griji.Cetatae va fii prima vizitata, s-au schimbat multe si de anul trecut, daramaite de cind nu ai fost tu.
Eu am ales undeva in afara orasului, pt ca asa mi s-a cerut si eu m-am conformat.


Am mai luat legatura cu o pensiune , dar nu imi convine pretul...fac un copy/paste sa il cititi si voi corespondenta mea cu ei. Desi acolo este chiar in natura, cu mult verde si cu un domeniu vast.


Buna ziua, d-na Mariana!


In primul rand, multumim mult pentru interesul acordat complexului nostru!

Va prezint mai jos cateva detalii despre locatia noastra:

Complexul turistic TERRA MYTHICA
(la doar 12 km de ALBA IULIA!)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Avand o suprafata de aprox. 5000 mp, cu multa verdeata si posibilitati de distractie, complexul se poate numi astazi una dintre locatiile favorite ale tinerilor, atat din tara cat si din strainatate.

Scopul nostru: sa redam copiilor, adolescentilor si chiar si celor mai mari, pofta de a calatori, de a face drumetii si de a descoperi impreuna locuri superbe, intr-una din zonele incarcate cu istorie si frumusete ale Transilvaniei.

Situat in localitatea Ighiu, in apropierea orasului Alba Iulia, complexul turistic despre care va povestim a devenit de nenumarate ori gazda grupurilor in cautare de voie buna si distractie. Cu totii s-au simtit extrordinar alaturi de noi petrecand clipe de calitate, gustand bucate alese, bucurandu-se de facilitatile complexului si de frumusetea peisajului care ne inconjoara.

De aceea, pentru cateva zile de vacanta memorabile, va invitam cu drag in “casa” noastra, din inima tarii.

Detalii locatie: www.terramythica.ro


CE INCLUDE OFERTA?
----------------------------------------------------------------------------------------------------
1.ACCESUL GRATUIT la toate facilitatile complexului:
Teren cu noctura pentru baschet, voley, badminton, tenis cu piciorul
Masa de ping-pong si masa de biliard
Masa de fotbal
Sistem sonorizare performant,microfoane wireless
Jocuri de masa: remy, sah, table, carti de joc, scrable, puzzle
Sezlonguri, leagane, foisoare, terase acoperite si neacoperite
Sala de conferinte (100 pers.)
Internet wireless

3. GHIDAJ GRATUIT (din partea complexului) pentru urmatorul traseu (daca se doreste):

Drumetie: localitatea Bucerdea Vinoasa (2km dus/2km) aflata pe traseul turistic “Drumul Vinului” (obiective turistice - atelier cusaturi-tesaturi, muzeul satului, vizitare crama cu traditie)

Legat de oferta financiara:

- cazare in camere clasificate la 3 margarete, dupa cum urmeaza:
- in camere double: 70 lei/Locul/pers, in tripla 60 lei/locul iar in camere cu 4 locuri si apartamente, 50 lei/pers.
- pensiune completa, mic dejun 15 lei, pranz 30 lei si cina 25 lei = 70 lei/pers.

Multumim pentru atentie si speram sa ne vizitati cat de curand!!
Asteptam raspunsul dvs. dupa ce cititi oferta!

Cu cele mai frumoase ganduri,



Din ce mi-au trimis ei, am inteles ca nu este inclus micul dejun si am revenit cu un mail in care cream lamuriri.Si iata ce au raspuns...


Buna seara, d-na Mariana!


Cu mare placere!

In locatia noastra in cazare este inclus accesul gratuit la absolut toate facilitatile complexului, conform liste pe care vi-am transmis-o deja.
Serviciile de reastaurant, inclusiv micul dejun, fac parte distincta, deci se achita separat, ca si cost suplimentar.
Pot sa va ofer insa un pachet la modul urmator:

- cina vineri seara,
- pensiune completa in ziua de sambata si
- mic dejun duminica
- plus cazare 2 nopti in camere triple.
- acces gratuit la toate facilitatile complexului

La un tarif de 210 lei/pers.
In cazul in care va decideti va rog sa aveti in vedere si faptul ca vom solicita achitarea unui avans in valoare de 50 lei/pers.

Si o ultima mentiune, mai avem doua solicitari pentru acelasi weeekend, asa ca as dori sa stiti acest lucru deoarece vom face rezervare celor care se vor decide primii (o intalnire cu studenti din mai multe tari pentru Liga Studentilor si o agentie de turism cu un training in domeniul medical).

Multumesc si tinem asadar legatura!
Numai bine,

Cu cele mai frumoase ganduri,




Este mai scump decit la Perla Muresului, dar voi hotariti. unde stati. Aici la Terra Mythica, au camere cu doua , trei si patru paturi. Iar oferta lor, nu cred ca intereseaza pe nimeni, pt ca nu veniti sa stai la pensiune si sa fiti cinditionate de orele de servit masa. Am dreptate? O sa ne miscam , asa cum facem de obicei. Si daca suntem destui cu masinile,(daca nu suntem destiu,mai facem rost loco, adica prietni de-ai mei) putem face o excursue sa vedeti un mic colt de rai, aici. http://www.conaculsecuiesc.ro/ Am fost cu Cristina si cu Felix, in februarie.
V-am mai povestit eu despre el. Va pun si meniu de la restaurant cu preturi cu tot sa va faceti o imagine. Ceea ce merita incercat este gulasul unguresc,yameeeee...o nebunie. Si nu este chair exagerat de scump, dar se asteapta cam mult pentru mincare, pt ca se face totul proaspat. Dar in timpul asta putem sa ne bucuram de peisaj, este magnific...
Iata meniul
http://www.conaculsecuiesc.ro/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=101&lang=ro

Apoi, daca vreti, putem merge la Manastirea Rimeti, este la 36 km de Alba, pe drumul spre Cluj. Este un loc minunat, plin de flori si curat.



Astept pareri, impresii, hotariri,va rog frumos. Pupici.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  martagabriela Mier Mai 30, 2012 12:20 pm

buna dimineata

mie mi se pare ca Perla Muresului pare acceptabila ca pret pentru toata lumea,nu?

apoi Mari ai loc asigurat in masina!!!!!!!!!!!!! nici o grija ne descurcam

si propunerile Anenei pentru vizitele din jur sint atragatoare .

Din partea noastra spunemDA

va sarutam:heart:
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  iuliana_28 Mier Mai 30, 2012 12:28 pm

Cred ca la Perla Muresului ar fi foarte frumos. Mie mi-a placut dar eu oricum vreau sa vin indiferent unde hotarati!
iuliana_28
iuliana_28

Mesaje : 36
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alta intilnire la Alba Iulia. - Pagina 2 Empty Re: Alta intilnire la Alba Iulia.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum