Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+16
maria mihalache
Geta
Vicky P.
Nicuvar
mari
husni
martagabriela
iuli
Sidy
Mom_of_3
Daniela
stoi_mimi
alina 42
delia
anena
silvi0ara
20 participanți

Pagina 16 din 29 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Urmatorul

In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Mai 22, 2015 6:21 am

HRISTOS sa inaltat Exclamation

Plouă, plouă, plouă,
Vreme de beţie -
Şi s-asculţi pustiul,
Ce melancolie!
Plouă, plouă, plouă...

      *
În oraşu-n care plouă de trei ori pe săptămână
Orăşenii, pe trotuare,
Merg ţinându-se de mână...

Cam asa arata orasul pe la noi ....si m-am cam saturat Exclamation

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 2llghzm

Si cica acum e vremea salcamilor pentru albine....Iar Question Question Question Este al treilea an la rand ,de cand se intimpla asa....In loc sa fie cald si salcamii sa dea nectar, ploua si sufla vantul si e frig, brrrr.... Exclamation
MEDI draga sper ca ati trecut cu bine peste hopul acesta mare si ii doresc lui George sa nu treaca prin ce a trecut Adi a lui Anena ! Sanatate maxima si insanatosire grabnica si tie multa putere si mai ales rabdare ! Exclamation
DOINA bravo voua ca ati mers la Noaptea Muzeeleor, chiar daca a durat ceva timp, macar ati fost impreuna toate trei+ una pe fir Laughing Very Happy Am vazut poze mai multe cu voi pe FB....Ce iti mai fac pisicutele, prietenii tai zilnici Question  Multa sanatate iti doresc si tie, sa ai grija de tine Exclamation
CAMY sa sti ca a fost tripla sarbatoare ieri Exclamation La ce stiai tu mai adauga si Ziua Eroilor, a fost zi nationala si trebuia sa fie libera, dar....cei ce ne conduc, nu au timp de asa ceva.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 28wmf5y

Camy tu cum te mai simti ? Sotiorul tau cum mai sta cu...fumatul Question Sper ca l-a lasat de tot...Doamne cat sunt de frumosi cei doi ingerari ai tai Exclamation Sa vreasca mari si sanatosi Exclamation
VICKY ma bucur ca printre toate afacerile tale, ai reusit sa intri si pe la noi oleaca ! Stiu ca e grea munca ta si ca ajungi doar spre seara acasa , dar...te rog sa ai grija si de sanatatea ta Exclamation Uita-te ce scrie in CI sa vezi ca nu mai ai 20 de ani....tu de fapt ai 22 Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Laughing Te tzuc si....mai odihneste-te si tu oleaca !
IULI ce te mai invidiez !!! De fapt iti invidiez prietena ca are asa recolta faina de capsuni si tu ai asa mult de lucru....Luni capsunii erau in piata la 15 Ron si ieri au ajuns la 8 ron/kg. Nici o sansa de dulceata....sa vedem daca o sa mai acsada pretul....ca anul trecut s-au terminat capsunii de azi pe maine...
Cum stai cu pregatirile pentru Iasi Question Gata bagajul Question
ANENA ma bucur ca acum sunteti mai bine si au trecut cu bine toate problemele voastre...Intreab-o te rog pe Teo daca nu o ia si pe mami meu la ea , sa se mai ingrase oleaca sa eu nu mai stiu ce sa fac cu ea...se topeste pe picioare si cad hainele de pe ea.De 10 zile ii dau laptisor de matca cu ginseng si....nimic Exclamation Nu mai stiu ce sa mai ii dat....Tare mi-as dori sa va vad la Bran pe toti trei !!! Poate totusi, totusi....
Gata am scris celor ce au fost pe pagina, acum merg sa-i scriu surioarei mele GABI ,ca asteapta mesajul zilnic...
Va imbratisez si va tzuc cu drag pe toate si pe toti Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Vin Mai 22, 2015 1:34 pm

Am vorbit cu MEDI si George e bine, a iesit de la ATI , este in salon si Medi ii facea o supica buna, buna....Dar doar zeama are voie !
Doamne ajuta sa iasa bine si sa-i dea DD multa sanatate Exclamation Exclamation Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Mai 22, 2015 2:21 pm

ULTIM ROL


amintirile ard
în spuza focului răcit de mult
vor să termine ultimul rol
intră în culisele vieţii
ca într-un parc
unde plouă
degeaba
acolo nu cresc arbori sau oameni
doar măştile lor.

carnea unei statui a fost sfîşiată
ea n-a murit
agonizează acolo unde suflul creaţiei
mai stăruie
în acele pietre sfinţite cîndva
de mîna omului
caută printre crengile somnului
un cuib al resemnării.

Buna ziua dragele mele,
la noi e zapuseala si imi da o stare de disconfort,mi-e tare dor de Alex si Diana ,Roxana iisi vede de serviciul ei si ii place ceea ce face.
Am fost la o nunta sambata si am fost tare dezamagita ,nunta facuta pentru bani,inghesuiala ,caldura si chiar am fost dezamagiti ,ma rog asta e.


Sidonia draga mea saracutele albinute Sad ce face Vali ?dar mami ?Alex sigur merge la gradi si e fericit in Angliuta lui,ahahaha Te tzuc Smile

Gabi si Mone voi sunteti sanatosi? va imbratisez Smile

Doina draga ,ai grija de tine si sper ca ti-ai rezolvat cu pensia,ce face Dora? dar Simona,te puuup:)

Camelia ,Emilly e tare scumpa cum se intelege cu Fares? va puuuup Smile

Lulu draga mea am facut reteta care mi-ai recomandat-o f.buna te puuup Smile

M.M. sper diin inima ca George e bine ca ati trecut peste aceasta interventie ,ii doresc sanatate si tie la fel va puuuuup Smile

Iuliana draga mea tu ce faci? te tzuc Smile

Va imbratisez pe toate si va doresc doar bine fetele mele !
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Mai 22, 2015 2:23 pm

Sidy a scris:Am vorbit cu MEDI si George e bine, a iesit de la ATI , este in salon si Medi ii facea o supica buna, buna....Dar doar zeama are voie !
Doamne ajuta sa iasa bine si sa-i dea DD multa sanatate Exclamation Exclamation Exclamation

Doamne ajuta am sunat o si eu dar nu mi-a raspuns ,te tzuc Sidonia < cherry

Am reusit sa vorbim sanatate maxima George I love you I love you I love you
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Vin Mai 22, 2015 8:09 pm

Pup gustos toate gustoasele si toti gustosii!
In primul rand tin sa va multumesc tuturor celor care ati fost cu gandul , cu sufletul cu o vorba buna alaturi de mine si de George.I-am transmis urarile voastre de bine si va multumeste din suflet.Nici nu stiti cat de mult inseama sa ai astfel de prieteni.
Deci.....ieri la ora 15,30 a plecat spre sala de operatie si a iesit la 17,20.Dupa operatie a fost dus la reanimare unde a stat pana azi dimineata cand l-au adus in salon.Problema a fost ca s.a inhibat(eu cred ca din cauza asistentelor care roiau pe acolo......hahaha) si nu a putut sa urineze astfel incat a fost nevoie sa.l sondeze.
Astazi insa i.a scos si sonda urinara si tubul de dren .Este bine deci numai ca nu are voie sa mananci....astazi doar apa plata si supa strecurata.Maine are voie un ousor moale si supa cu legume si carne de curcan pasata.
A fost operat laparoscopic si a avut o piatra cam cat o cireasa formata din pietricele mici,mici cat pe jumatatea bobului de orez,chiar mai mici.Si au mai fost inca doua cu contur neregulat ,foarte acutite.Iar bila a fost foarte inflamata.
Cam asta este.Multumim Bunului Dumnezeu ca totul este bine.
Si inca o data va multumesc si voua!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Dum Mai 24, 2015 10:24 am

Buna dimineata!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 W9xveo
Ma bucur,mult,Medi,ca sotul tau a trecu,cu bine,de operatie!Ii doresc insanatosire grabnica,iar,tie,putere,sa-i duci,zilnic,mincare buna,sa se intremeze repede!
Gabi,la voi,cred ca e f.cald.Si aici,e cald.Azi,vor fi cca 32 de grade,iar,de miine,temperatura va creste treptat,pina cind joi,va ajunge pe la vreo 37 de grade.Apoi,saptamina viitoare,va fi bine.Nu va trece de 30 de grade.Asa se spune la meteo.Acum,ramine de vazut.
Doinita,in cele din urma,totul va fi bine.Nu te lasa!Fii puternica,cu multa speranta si optimism!
Sidy,e adevarat,ar trebui ca salcimii sa infloreasca,acum,dar,noi,aici,ne-am bucura de ploaie.Saracele albiute.Tin minte,ca atunci cind eram mica,parintii mei,preferau mierea de albine de salcim.
Aici,caldura,praf....,of...duc dragul zilelor de iarna.
Am gasit pe net,o poezie(ceva comic),despre ploaie.

SPIRITUALISTIC

Motto:
In astralu-n care ploua de trei ori pe saptamana,
Toate babele se oua si se tin frumos de mana.




In astral atunci cand ploua, toate babele se oua,
Iar cand vine vremea buna, Vanturishca le aduna
Si-astralopitecul ia,  sa le-mparta cui le vrea,
Ca tot astralul sa aiba, oua proaspete de baba.

Cand astralul e-nnorat iau pozitia de ouat
Si se-aseaza pe cuibare, pe maidane, pe carare
Care pe unde le-apuca, tinandu-se de-o uluca,
Ca atunci cand ploaia vine, sa se oua cat mai bine.

Unele stau intr-o rana, altele se tin de mana
Si mai sunt si babe care, se oua stand in picioare.
Cele cu suflet de-artist, se oua duios si trist,
Cele pline de iubire, oua-ntr-una, in nestire.
 
Babele ce stiu de frica, din genunchi nu se ridica
Canta cantece de slava si trag salva dupa salva.
Babele fete batrane oua intr-un fel anume
Oua-n taina delicat, oua fara de pacat.

Cand se oua Baba Dochia nici nu isi ridica rochia.
Baba Vanga are spor doar cand oua-n viitor .
Baba Oarba oua-n drum, caci nu vede nicidecum.
Ali Baba nu se oua, se face mereu ca ploua

Cea mai tare-i Baba Yaga, care nu cunoaste shaga.
Cand se opinteste-odata, face trei oua deodata..
Babele din Carlibaba, in astral fac toata treaba
Babelor din Babadag, care nu oua cu drag .

Baba Rada - Rada Baba, cara ouale cu roaba.
Nu conteaza cin’le oua, important ca-s amandoua
Si ca seamana leit si sunt de nedespartit,
Si nu poti sa spui tu care, face oul cel mai mare.

Baba Cloanta oua dar, le piteste-n buzunar
Ca-i e frica de-un atac, cand trece Baba Novac.
Dar cand trece Fat Frumos ba calare, ba pe jos,
Cotoroanta scoate doua, ca sa faca schimb de oua.


Da,Sidy,am aflat de Ziua Eroilor,dar,deja scrisesem mesajul si ma deconectasem.
Sotul meu,pina acum,se tine bine.Nu fumeaza.Eu,cred,ca perioada grea,a trecut.De-acum incolo,numai de el,va depinde.

Geta,tu,tot cu poeziile tale!Cred ca-ti face mare placere,sa faci poezii.De fiecare data,ne intimpini cu versuri.
Nici mie,nu-mi place zapuseala;nu-mi place si nu-mi face bine.Dar......
Ce reteta ti-a recomandat Lulu?

Sa aveti o duminica frumoasa si linistita!
Eu,inca putin si trec la bucatarie.Azi,vreau sa facem o supa de salata verde si ficatei de pui,prajiti.

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 29vcewo
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Dum Mai 24, 2015 11:01 am

Buna dimineata fete si baieti
Ma uit afara pe geam si ma bucur ca e foarte frumos. Din pacate, nu prea am unde sa ies. Parcul nostru, din Dr Taberei, tot inchis este...
Medi, Doamne ajuta ca e bine sotul tau. De acum va trebui sa tina regim vreun an.
Fetelor, multumesc tuturor pentru cuvintele de incurajare. Din pacate, nu prea vad vreo "luminita la capatul tunelului". Baiatului meu nici pe luna asta nu i s-a platit leafa (nici pe aprilie), avem restante mari la intretinere, Simona sta cu dosarul pregatit dar autoritatile isi bat joc de bolnavii de hepatita C. Iese pe tv cand directorul ala ordinar al CAS si minte cu nerusinare ca de la 1 mai, ca de la 15 mai, ca de la 1 iunie, ca de la 15 iunie - se va aproba tripla terapie fara interferon, ministrul sanatatii la fel, zice ca s-a aprobat si s-au dat banii de la guvern la CAS, asa ca acum CAs trebuie doar sa negocieze cu producatorii de medicamente - care sunt doar 2, pentru tripla terapie - si ca - cu siguranta, de la jumatatea anului se va incepe tratamentul...Fetelor, nu stiu de unde sa fac rost de un pistol, si sa ma duc sa-i impusc, pe aminadoi! Deci nu se poate atata nesimtire! Simona este in faza F4 - fibroza 4 - ultima, dupa asta incepe ciroza.
Va dat seama ce simt eu, ce simte ea, sotul ei...Cautam sa nu vorbim despre necazuri - eu cu ea de ale mele - ea cu mine, de ale ei. Dar in sufletele noastre...
Noroc cu pisicile, Sidy ma intrebai de ele. Sa stii ca chiar nu stiu ce as fi facut fara ele. Sunt ca niste pansamente pentru suflet.
Hai ca iar v-am ingreunat cu povestile mele. Uite de asta nu prea mai intru. Vreau sa nu mai povestesc asa ceva, dar tot ma ia valul.
Va las si va doresc o duminica cat mai voioasa si o noua saptamana cu sanatate si spor.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Mai 25, 2015 10:48 am

Buna dimineata!
Haideti la o cafea!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 2qcgifd
Azi,aici,e liber(de la serviciu).E Ziua Independentei.

Doinita,draga,dupa cele scrise de tine,se vede ca e mare "mizerie",si-n Romania.Si aici,sint,uneori probleme.
Dar,sa las problemele si sa va doresc o saptamina,frumoasa,in care majoritatea problemelor,sa se resolve!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 241w6br
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Lun Mai 25, 2015 4:39 pm

Dragelor, bună ziua!
Am vrut să vă mai înveselesc cu cîteva poze făcute ieri dar am constatat că nu prea am cu ce pentru că nu a mai fost loc pe card și nuau ieșit multe poze din cele pe care credeam că le-am făcut.
Ieri m-a invitat Vicky la Burger fest unde fusese și ea învitată de Gustos.ro. Numai că ea nu era invitată să chibițeze ca mine ci ca să participe la un concurs de făcut burgeri. Îmi pare rău că tocmai pozele cu burgeri n-au ieșit și eu am tot clicăit pe buton crezând că fac poze. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Asta a fost locația:

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 2qceaut

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 24xpb9h
Și Vicky

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 F5bv9h
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Rk4qz6
Și aici mai multe gustoase agitându-se să facă burgeri pentru concurs
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 2w38c4i

Deși au venit pregătite cu de toate n-au câștigat decât experientă. Very Happy
Dar vă spun că Vicky e o pricepută. Tipicară și exigentă, gen Camy care taie prăjiturile cu rigla. Very Happy Very Happy Very Happy
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Lun Mai 25, 2015 10:18 pm

Seara buna dragi gustosi!
George,este acasa,se simte bine.Este la dieta si o perioada trebuie sa o respecte.
Inca o data mii de multumiri voua, celor care ati fost alaturi de noi.
La Burger fest trebuia sa vin si eu dar din pacate nu am putut ajunge.
Si acuma sa va spun cum a fost cu Burger fest......Anca m-a sunat si m.a rugat sa.i dau 4 nume de gustoase care sa participe la Burger fest.....de fapt una eu si inca alte 3 fete.Si m.am gandit la Victoria, la Mari si la Alina.I.am dat numerele voastre de telefon si mi.a spus ca Mari nu raspunde si nici Alina.Cu Victoria reusise sa vorbeasca si era sigura pe ea.
Ma bucur ca ai reusit sa mergi si tu,Mari.
Si acuma ma retrag dar nu inainte de a va spune noapte buna!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Mai 26, 2015 7:43 am

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 UX4PMSs

Buna dimineata flower
Sanatate maxima lui George (ma bucur ca e bine si a trecut inca peste un HOP)si tuturor oricare pe unde ne aflam flower
Felicitari pentru participare la concurs Vicky-bravo Mari ca ai fost si tu flower
Am venit de la ai mei plecata inca de joia trecuta-acum trebuie sa ma pregatesc pe ntru Iasi-ma intilnesc cu Sidy-Doamne ajuta ca totul sa fie Ok-e ceva bintuiala ca de Exclamation .....ca sa ajung acolo -"drumu-i lung si baba tare:?: Question Question Question Question Exclamation Exclamation Exclamation Rolling Eyes dar de unde sa mai are" Exclamation Question Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Hai ca am lasat o cafeluta -poate ajungeti pe aci...-sa aveti ce face Rolling Eyes Razz Razz Razz Razz
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Mai 26, 2015 10:42 am

Buna dimineata!
Ti-am baut cafeaua,Iuliana,asa ca invit fetele,la alta.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 307ucg9

Mari,da,am admirat pozele pe fb.In ce a constat marele premiu?Cine l-a luat?Ce avea in plus,fata de hamburgerul lui Vicky,care era aspectuos?
Si,chiar acum,am vazut pozele puse de Vicky pe fb.Probabil,le-a facut sotul ei.
Vezi,Mari?Nu sunt singura,care tai prajiturile cu rigla.
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 4hy3w6

Medi,multa sanatate lui George!Sa fie f.atent,la mincare!
Ma bucur ca cel putin doua gustoase de-ale noastre,au putut merge.

Va doresc,tuturor o zi frumoasa!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 2r26uxz
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mar Mai 26, 2015 9:36 pm

Seara buna dragi gustoase!
Multumesc frumos pentru gandurile bune Juliana si Cami!
Acuma suntem in Domnesti,am venit sa stam pana maine.Este liniste so are curat.
Sambata sunt Mosii de iarna si maine ma duc cu mama la cumparaturi sa ne pregatim asa cum se cuvine pentru aceasta zi.
Ma retrag dar nu inainte de a va spine noapte buna cu vise frumoase!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mier Mai 27, 2015 10:07 am

Buna dimineata !
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 70evza
Doresc,tuturor,o zi buna,cu multa liniste!
 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Eskas0
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Mai 28, 2015 12:40 pm

Ziua buna dragi gustoase!
M-am saturat de sistemul asta legat de hartogaraie......cu certificatele medicalele luate din spital si de la medicul de familie am mers la serviciu la George .....ce sa credeti, nu erau puse bine stampile,parafe,semnaturi etc etc.Ma intreb ce face un bolnav din provincie,trebuie sa vina de la zeci sau sute de km ca sa.i rectifice concediul medical?Sau un bolnav care nu poate sa se deplaseze si nici nu are un insotitor!!!
Hai ca sunt nervoasa!!!
George se simte bine,este cumintel, mananca regim si nu face efort.
Noi ne pregatim pentru sarbatoarea de sambata.....Mosii de vara.
Astazi vreau sa fac o placinta cu branza si o prajitura cu capsune.
Dar pana sa intru la bucatarie mai am de sters praful si de dat cu aspiratorul in casa.
Va pup si va doresc o zi cu spor in tot ceea ce faceti!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Joi Mai 28, 2015 4:51 pm

Ziua buna dragi gustoase.
De azi am si eu un leptop de la copii asa ca o sa pot sa mai intru sa vad ce mai faceti.
Medi,ma bucur ca George se simte bine si a trecut peste ce a fost mai greu.Eu una,ca sa fiu sincera nu am tinut mare regim dupa operatie,cam 5-6 luni si atat.Nu iti spun ca medicul care m-a operat a zis ca pot manca ce vreau eu fara nici un regim,dar eu tot am tinut.Oricum sanatate multa.
Am vazut si citit si eu despre festival,din pacate numai de rau si mai nimic de bine.
Viky,Mari,ia povestiti voi cum a fost din prisma voastra.
Doina,sper ca si la tine sa se rezolve problemele.
Sidy,ce fac albinutele?papa salcam?
Cami,eu aici la Laura am noroc ca vremea nu este prea calduroasa,este tocmai cum imi place mie,mai racoare nitelusi.
Iuliana ,sper sa ai o intalnire cat mai frumoasa cu Sidy si sa va distrati.
Geta,tu ce mai faci?
Gabi,Mone,voi ce faceti?
Hai ca va las ca ma pregatesc de iesit in parc cu fata,dar de acum o sa pot intra mai des la cafea.
Pup toata gasca gustoasa. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Mai 28, 2015 10:48 pm

în pămîntul inimii
înfloresc teii
cu rădăcinile răbdării
lacrimile din potir
i-au udat
să nu încerci să inoţi
în gîndurile mele
cu faţă ta suptă ca un plic sigilat
mi-e frică de tine
semn de întrebare
agăţat în copacul vinovăţiei.

e timpul ploii din camera pleoapelor
peste seminţele şi muşcăturile
de măr
atunci va fi înţeleasă candela aprinsă
care nu vrea să strălucească
ci să facă doar lumină.



BUNA SEARA,dragele mele,am sa revin cat de repede va doresc noapte buna si va imbratisez pe toate Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Joi Mai 28, 2015 11:57 pm

buna seara dragi prietene.
multumim celor care au intrebat de noi.Sintem bine si mai avem cam trei saptamini pina plecam,Doamne Ajuta.
Da Cami este si foarte cald si umiditate mare,cum e mai rau.
Sidy si Iuliana cred ca s-au intilnit fericite.
. Doinita multa putere si tarie,e greu.
Medi va dorim numai bine inca odata. va sarutam
Am reusit sa vad pozele de la Silvioara dar cele postate de Mari nu,asta e.
sarutam si salutam toata gasca gustoasa
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Vin Mai 29, 2015 11:35 am

Ziua buna fete si baieti
Iata ca iar a venit weekend-ul. Va doresc sa-l petreceti cat mai frumos, dupa cum doriti voi.
Aici (cel putin la mine in cartier) este iat inourat, tot astept sa ploua si nu mai ploua! ca poate mai creste putin presiunea atmosferica (era 748 mm/Hg) foarte mica, si am niste dureri de cap!...
Medi, uite de aia nu ma mai duc eu la nici un medic! Atata ce isi bat joc de noi! Am realizat ca din cauza lor imi crestea tensoiunea, pe la usile lor, de nervi!
Gabi, abia astept sa veniti!
Sidy, sper ca nu au fost prea afectate albinele din cauza vremii din vestul tarii.
Silvioara, am vazut pe FB pozele alea minunate de pe unde te plimbi! Super!
Geta, sanatate maxima!
Mari, am uitat sa te intreb ce faci azi de mancare!
Alina, serviciu usor! Esti libera sambata sau nu?
Vicky, tu nu stii ca toate concursurile astea sunt aranjate?
Cami, te pup!
Anena, pup toata familia!
Jana, ce mai faci?
Iuliana, petrecere frumoasa la Iasi! Astept sa vad poze!
Mimi, esti la munca sau acasa? Salutari la toata lumea (sot, copii, nepotica)
Delia, sanatate maxima la toata lumea.
Fete si baieti, va las acum, ma duc sa ma uit prin retete, sa vad ce sa fac azi de mancare.
Pupici.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Mai 29, 2015 1:18 pm

buna ziua ,

la noi e frig dar mie imi place nespus ,am o energie maxima si desi ma doare un genunche ma misc mult mai repede si cu spor decat daca este cald.
Am fost la o nunta si am fost tare dezamagita ,oamenii nu au scrupule cand e vorba de bani,ne-au inghesuit la mese,servirea deplorabila ce sa spun dezamagire maxima si tot aia care au bani sunt zgarciti asta e decand lumea.Kati cuscra mea vad ca nu vrea sa vina acasa desi are aproape opt luni de cand e acolo si eu nu o intreb cand vine sa nu se supere iar copii pleaca in concediu in Cipru in iunie deci sigur ea ramane pana atunci ,Alex a crescut si e tare scump mi e tare dor de el.


Sidonia ce faci draga mea,dar Vali si mama? albinutele voastre harnice ?am vazut ce bunatati faci ,bravo nu pot sa ma loghez pe google iar Roxi vine tarziu ca sa mi schimbe adresa sau parola nici pe blogurile literare nu pot intra ,te tzuc Smile

Gabi si Mone stiu ce inseamna disconfortul caldurii si umiditatea etc.va doresc sanatate si sa veniti cu bine acasa in Bacau si mai ales Romania Smile

Silvia fericito,o bunicuta frumoasa cu nepoti pe masura te imbratisez cu drag Smile

Doina draga mea nu te mai enerva cu toti dobitocii ,e foarte greu in ziua de azi ,vai noua ce am ajuns ,o tara de nimic ,un prapad sincer il regret pe ceausescu.

M.M. draga mea ma bucur ca George e bine si ca se recupereaza ,va doresc multa sanatate si fericire Smile

Camelia ce scumpa e Emilly dar si Fares ,ma bucur pentru familia ta frumoasa,ai mai vazut un film bun?va puup Smile

Fetelor,va imbratisez pe toate ,Iuliana,Mimi,Lulu,Mari,Delia,Anena Elena,Jana,Diana,Vichy,Anca,Irina de fapt pe toata lumea ,un sfarsit de saptamana frumos Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  stoi_mimi Sam Mai 30, 2015 9:39 am

buna dimineata ! ptr azi va fac cinste cu cite o cafeluta ,este ziua sotului meu ,...    ...prajituri si alte cele diseara ,acum sunt la munca .
eu vesnic pe fuga trec pe aici ,dar am sa va spun ca stau cu gindul la voi mereu, acum am citit un pic din urma si nu am sa scriu la fiecare ci am sa va doresc un weekend placut , Mosii de vara de azi sa va aduca conform traditiei ,in vasele ce le veti primi ,sanatate multa ,fericire ,impliniri si spor la lucru !
ptr toti copilasii din lumea intreaga si nepoteilor vostrii si http://tinypic.com/view.php?pic=dmaeir&s=8 http://tinypic.com/view.php?pic=dmaeir&s=8
Sunt foarte fericita ,de pe 20 mai si pina pe 1.07 dorm cu puiul meu in brate ..a rasarit soarele in casa mea ...
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Sam Mai 30, 2015 12:57 pm

stoi_mimi a scris:buna dimineata ! ptr azi va fac cinste cu cite o cafeluta ,este ziua sotului meu ,...    ...prajituri si alte cele diseara ,acum sunt la munca .
eu vesnic pe fuga trec pe aici ,dar am sa va spun ca stau cu gindul la voi mereu, acum am citit un pic din urma si nu am sa scriu la fiecare ci am sa va doresc un weekend placut , Mosii de vara de azi sa va aduca conform traditiei ,in vasele ce le veti primi ,sanatate multa ,fericire ,impliniri si spor la lucru !
ptr toti copilasii din lumea intreaga si nepoteilor vostrii si http://tinypic.com/view.php?pic=dmaeir&s=8 http://tinypic.com/view.php?pic=dmaeir&s=8
Sunt foarte fericita ,de pe 20 mai si pina pe 1.07 dorm cu puiul meu in brate ..a rasarit soarele in casa mea ...


ce ma bucur pt. tine draga mea MIMI va puuuuuuuuuuuuuuup si va imbratisez Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Mai 30, 2015 9:40 pm

Seara buna dragi gustoase!
Silvioara, doctorul lui George ia spus sa manance putin si des,cam 6 mese pe zi.Si ia mai spus ca incet ,incet sa incerce sa manance din toate,iar daca ceva ii face rau sa.l elimine din alimentatie.Acum insa asa cum spui si tu ,cateva luni este la regim.....peste la cuptor,carne de pasare fiarta,supa de legume, ciorba cu carne slaba acrita cu bors de tara ,cartofi copti,mere rase,salata verde.A incercat si cateva cirese, si cateva capsune si chiar cateva felii de rosie.
Tu ce faci, pana cand stai la copii?Cred ca Nathaly este o scumpa si o frumoasa!Astept poze cu ea!
Ai reusit sa vorbesti cu ,Nico?Eu mai vorbesc ,destul de rar este adevarat. pe facebook.
Te pup si te imbratisez!
Gaby, va asteptam cu drag si dor in tara!
Multumesc si eu si George pentru gandurile bune!
Va pupam si va imbratisam, dragi prieteni!
Doina,din pacate uneori avem nevoie de ei si suntem la mana lor..................pfffffffffffff...........asta este.
Tu ce faci, dar Simona?
Geta,cred ca iti este tare dor de Alex.L-am vazut pe fb ,a crescut,s.a facut baiat mare.
Multumesc tare mult ca te gandesti la noi!
Nasa Mimi,esti cea mai fericita bunicuta.Bucura-te in aceasta perioada cat mai mult ca o ai langa tine pe nepotica ta scumpa si draga.
La multi ani cu sanatate si numai bucurii, nasului Coco!
Astazi sunt Mosii de vara!
Mosii de vara - Datini si credinte

"Mosii de vara", tinuti in sambata Rusaliilor, este unul dintre cele mai importante momente ale cultului mortilor. Inainte se credea ca sufletele mortilor, dupa ce au parasit mormintele in Joia Mare si au zburat slobode timp de 50 de zile, se intorc in lumea subterana in sambata Rusaliilor. Pentru ca aceasta reintoarcere sa se desfasoare fara incidente, oamenii savarseau rituri de induplecare si de imbunare a spiritelor mortilor: impodobeau gospodariile si mormintele cu ramuri de tei si faceau pomeni fastuoase, practici ce s-au pastrat pana astazi.

De Rusalii se dau de pomana vase de lut, cani, strachini si vase de lemn (cofe), impodobite cu flori si umplute cu lapte, vin sau apa. In unele sate bucovinene "Mosii de vara" incep inca in dimineata sambetei de Rusalii, cand pomenile amintite mai sus se trimit pe la casele vecinilor. Dar ritualul de pomenire are loc mai ales in cimitire, unde mormintele sunt curatate si impodobite din timp iar lumanarile ard intreaga perioada in care se desfasoara ceremonialului de pomenire. Impacarea sufletelor mortilor si intoarcerea lor fara incidente in morminte depind de bogatia ofrandelor (pomenilor) si de respectarea ritualului.
Mama a fost dimineata la biserica cu coliva......mmm.....face o coliva asa de buna de zici ca este prajitura.Din pacate eu doar o gust ca nu imi face bine graul fiert.
De aceasta zi la noi se imparte orez cu lapte iar pe langa acesta am mai impartit.....cate o bucata de friptura de porc cu cartofi noi cu marar si cu castravecior murat,cate un ousor fiert,carnaciori in foitaj,placinta cu branza,prajitura cu capsune,covrig,chifla,cozonac,cirese.
Cam atat pentru astazi, acuma ma retrag dar nu inainte de a va spune noapte buna!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Dum Mai 31, 2015 12:46 pm

Buna dimineata.
Mimi,La multi ani ! sotului tau.Multa sanatate si fericire.
Doina,esti o scumpa. Ce fac fetele tale?
Geta,multam fain,si tu esti o bunica fericita.
Medi,asa este cel mai bine,sa guste din ce vrea si ce vede cai ii face rau sa nu mai manance.Eu una nu mai am probleme de felul asta,ce imi facea rau inainte sa scot bila,acum n u imi mai face.
Cu Nico vorbesc ca si tine tot pe facebook.
La copii stau pana in ilulie cand venim acasa cu totii.Or sa stea ei la mine august si ceva din septembrie pana naste Roxi,vrea sa fie si Laura cu sorsa cand vine bebelul,apoi o sa o ajut pe Roxi cu Vladut.(asa o sa-l cheme).
Vara asta o sa fie cam aglomerata pentru mine.Nathy este plina de viata si o vorbareata,acum mergem si in picioruse,ajutata inca,si nu iti spun ce veselie este cu ea.
Acum va las ca fug la fata sa mergem in parc.
Pup toata gasca gustoasa numita si nenumita. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Iun 01, 2015 9:24 am

Buna dimineata fete si baieti!
LA MULTI ANI tuturor copiilor, mici sau mari, oriunde s-ar afla!
Va doresc o noua saptamana cat mai frumoasa, cu sanatate si realizari multe!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 La o altfel de cafea 2 - Pagina 16 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 29 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum