Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

+12
delia
Sidy
Nicuvar
iuli
alina 42
Lulu
Vicky P.
stoi_mimi
martagabriela
Doina Ghidu
mari
Munteanu Eugenia Doina
16 participanți

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  anena Joi Iun 04, 2015 4:34 pm

Apropo de program. Indiferent daca voi veni sau nu, eu va recomand urmatorul program, ca sa aveti niste puncte de reper, pentru ca veti fi multi si va trebui sa va tineti unul dupa altul, ca sa puteti sa va bucurati de perioada de stat impreuna.

VINERI -  sosirea, cazarea,  iar dupa , la ora 18, (sper ca pina atunci toata lumea va fi sosita si cazata), intilnirea in curtea vilei Ama, pentru ca este cea mai aproape de centrul Branului si curtea mare si frumoasa, ne da posibiliatea sa ne miscam in voie, o ora , pina ne adunam toti.
Apoi o prima plimbare prin Bran, pe jos, dar lasam masinile linga castel, pentru ca va recomand o plimbare cu masinile in sus, spre Fundata, (drumul care duce la Pitesti), de unde este o panorama superba a Branului, Predelut, Sohodol, Moeciu de Sus, etc. Ar trebui sa fim inainte de ora 20, ca sa mai fie lumina suficienta afara. pentru vizibiliate si poze. Apoi, in functie de cit sunteti de obositi, se poate sta undeva la o terasa, sau fiecare merge la pensiunea lui  la o sueta , la o bere rece, la o gustare, ceva.
Va atrag atentia ca in Bran nu sunt prea multe restaurante, unde sa se poata minca la comanda, iar pensiunile sunt cu circuit inchis si nu gatesc decit pentru oaspetii lor. Daca vreti o cina si vineri seara, vorbesc cu Ioana , sa va faca ceva , un fel principal, o friptura cu ceva garnitura, o tocanita de vitel, cu mamaliguta, sau ce vreti voi. Dar trebuie stabilit dinainte.
Va rog citit si hotariti.

SIMBATA - dimineata ,micul dejun fiecare unde este cazat. Stabilim o ora si ne intilnim cu totii si purcedem spre Cheile Gradistei. Este frumos si avem ce vdea. Acolo se poate si minca , dar , vara, de obicei e plin. Noi am reusit doar o singura data sa gasim loc la mese, desi am fost de vreo patru, cinci ori. Daca vreti si va convine pretul, putem minca o masa de prinz , calda, la Ioana, la Vila Ama, dupa ce ne intoarcem d ela Cheile Gradistei. Stabilim ce vreti si va face. Dupa cafeluta de dupa amiaza, eu zic sa vedem cetatea Risnov, http://www.romanianmonasteries.org/ro/romania/cetatea-rasnov ,este foarte frumos luminata si merita sa mergi mai dupa masa si sa astepti sa se insereze putin ca sa o vezi. Seara, gratarul de rigoare cu petrecerea aferenta, unde vreti voi. Fie la Pinul, fie la Ama sau putem foarte bine sa mergem sus la http://vilabran.ro/ .Si de acolo avem o panorama splendida, de noapte, asupra Branului si a imprejurimilor.

Duminica - din nou mic dejun  unde vreti fiecare. Cei care doresc sa vada Castelul Dracula din Bran,o pot face , iar restul ne putem ,,flendura,, prin tirgul din Bran. Putem minca la Hanul  Bran, http://www.hanulbran.ro/ chiar acolo linga castel, la Ioana la Ama   sau unde vreti voi. Apoi , vine vremea sa ne luam ramas bun, in afara de cei care doresc sa mai ramina.

Intrarea la Cetatea Risnov este contra cost, 10 lei, daca imi aduc bine aminte . In incinta cetatii este un mic restaurant unde putem bea o cafea, un suc si se poate si minca, dar nu stiu ce capacitate are restaurantul.
Tot in zona Risnovului sunt si Cheile Risnoavei, un loc superb ...daca aveti timp si interes, se poate merge si acolo.

Cam asta am avut de recomandat.Sigur ca voi puteti alege sa faceti ce vreti si sa megreti unde vreti. Dar sunt doar niste repre.

Iar daca e vreme urita si ploua.....chiar nu stiu ce am putea face, decit sa stam la una dintre pensiuni, unde incapem toti si sa ne imbatam de necaz, hi,hi,hi....
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  maria mihalache Joi Iun 04, 2015 6:03 pm

Deci eu fac un rezumat la spusele Anenei cu care sunt de acord:
Vineri.
1.Intalnirea
2.Plecare spre Bran si apoi spre Fundata
3.Cina......unde hotaram(daca manacam la Ama trebuie sa anuntam din timp ca Doamna Ioana sa se aprovizioneze).
Sambata
1.Mic dejun
2.Cheile Gradistei
3.Pranz
4.Cetataea Rasnov cu Cheile Rasnoavei
5.Seara festiva
Duminica
1.Mic dejun
2.Plimbare prin Bran /Castel Dracula sau mai adaug eu la cea a spus Anena Cheile Dambovicioarei
3.Pranzul
In legatura cu mesele trebuie sa ne hotaram unde pentru ca la Pinul nu are mic dejun inclus in pret dar putem comanda la cerere contra cost.
Daca masa festiva o facem la Pinul ,gratarul o sa ni.l facem noi singuri.
Asa cum am spus mai sus daca manacam la Ama trebuie sa spunem ca Doamna Ioana sa se aprovizioneze cu ce trebuie.
Seara frumoasa va doresc tuturor!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  Munteanu Eugenia Doina Joi Iun 04, 2015 7:27 pm

Buna seara... m-ati omorat azi cand am citit ... si eu care asteptam intalnirea asta ca pe "nu-s ce"... Noi venim cu fiica mea si cu ginerele ca prietenii mei nu mai pot veni si numai vineri dimineata putem pleca... programl este bun cum l-ati facut dar nu se brodeste intotdeauna asa cum programezi....Eu sunt de acord cu orice hotarati, dar mai repede de vineri nu putem veni....Mai repede cu o saptamana nu putem veni ca numai in 5 ne intoacem din pelerinaj si patronii mei sunt plecati in Turcia...
Munteanu Eugenia Doina
Munteanu Eugenia Doina

Mesaje : 14
Data de inscriere : 21/06/2014
Varsta : 74
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re:2015-a VII-a intalnire a "Gustoaselor"la Bran

Mesaj  Lulu Joi Iun 04, 2015 7:41 pm

Buna seara Exclamation
Aoleu,eram asa entuziasmata ca pot veni si eu anul asta sa ne vedem cu toate si pana urma nu sunt toate Exclamation Exclamation Exclamation
Mai devreme de 15 nu puteam nici eu ca vine Franta in Romania Laughing
Cat despre program,ce sa zic,nici nu stiu pentru ca voi care ati mai fost stiti mai bine,ma conform tuturor Exclamation
Acum va rog sa-mi spuneti daca stie cineva din Brasov spre Bran cum se ajunge,si de asemenea la Pinul Question Question
Multumesc si o seara buna Exclamation
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 73
Localizare : Galati

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  Doinavar Joi Iun 04, 2015 8:12 pm

Nicu la taste. Smile

Dragele mele, noi venim, oricand doriti. Singurul week-end in care nu putem veni este in septembrie, 5-6 septembrie.
Nu stiu cum e pentru voi, dar pentru mine nu conteaza prea mult programul. Eu vreau sa va vad, sa va strang in brate, sa mai stam de vorba si sa ne simtim bine.
Noi nu avem masina, deci depindem de cineva, daca mergem in alte parti.
Am mai scris, noi vrem sa ajungem de joi seara la pensiunea Ama. Daca se poate. Avem tren care ajunge la Brasov pe la 6, apoi ne deplasam cu un taxi la Autogara 2 si avem un autobuz din jumate in jumate de ora. Cobalcescu, parca. Daca vreti informatii in plus, le caut.
In ce priveste mancarea, pentru noi nu conteaza unde si cat costa. Va marturisesc, pentru mine aceste intalniri sunt un chin in ceea ce priveste mancarea, la cate boli si necazuri am. Dar bucuria de a va intalni este mult mai mare decat aceste probleme.
Abia astept sa ne intalnim. Doar sa spuneti cand, ca noi venim.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  iuli Joi Iun 04, 2015 10:14 pm

Sidy imi pare foarte rau pentru ce i s-a intimplat lui Caludiu-ii doresc insanatosire cit mai repede Embarassed I love you
In ceea ce priveste data intilnirii eu cred ca e problema cu rezervarea de locuri asa cum a zis si Anena-acum Doamne feri-oricind paoate interveni o NEPREVAZUTA Shocked Rolling Eyes -ce sa facem asta e viata.
Eu pot veni la data stabilita -iar cu programul propus sunt de acord cum vor si celelalte fete-nu stiu inc ce zice Alina.
Sa dea bunul Dumnezeu sa fim sanatosi -sa ne putem revedea cit mai multi Embarassed
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  Doina Ghidu Vin Iun 05, 2015 9:56 am

Iuliana, ai dreptate cu tot ce ai scris. Nu stii niciodata ce se poate intampla. Cu rezervarile, iar e adevarat. Cum a zis si Anena. Fiind si in mijlocul perioadei estivale!...
Si eu sunt de acord cu programul. Nu cunosc prea bine zona, deoarece eram prea mica atunci cand am fost pe acolo!
In ceea ce priveste data, Mari are dreptate. Sunt legata de data primirii pensiei. Asa ca data stabilita initial, ma avantajeaza (17 - 18)
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  anena Vin Iun 05, 2015 12:06 pm

Nicu, la vila Ama , la Ioana, o pot ruga sa iti faca ce poti sa maninci si tu. Doar sa imi spui. Am vb cu ea si nu este nici un fel de problema sa iti gateasca orice.Si da, puteti merge de joi, veti avea una din camerele noastre de la parter, sa iti fie usor cu deplasarea. Camera nr 1. Eu voi sta la 2, daca reusesc sa vin.
Daca vreti sa luati toti micul dejun la Ama, deasemena pot vorbi sa ne pregateasca acolo, doar ca va trebui sa fim cam la aceeasi ora , cu totii la masa.
O sa imi spuna exact cit ne costa masa, in functie de cite mese luam acolo. Si ne va da si un meniu din care sa ne alegem ce vrem.
Parerea mea este sa mincam toti acolo, pt ca, fiind multi, daca mergem la un restaurant , va trebui sa asteptam mult pina ne face la toti fiecare ce doreste. Asa, stabilim ora la care vrem sa mincam si ne asteapta cu masa pusa. O sa ne faca si minunatii ei papanasi cu dulceata de fructe de padure si smintina.

Vineri - cina
Simbata - mic dejun, prinz si daca hotarim sa facem petrecerea acolo, ramine si gratarul, pe care NU va trebui sa il facem noi, il vor face ei.
Duminica -mic dejun si prinz.

Cafeaua si o tuica inainte de masa , va fi din partea casei. Oricum , voi aduce si eu o tuica ,,suparata,, din Ardeal.

Ce stiti despre Iuliana mica. Eu nu am nici un numar de telefon de la ea. Mari, te rog sun-o tu si intreaba , sa stim exact citi vom fi. Pt ca, in ideea in care eu vin singura, la Vila Ama va ramine o camera libera si la Pinul la fel, daca Sidonia nu va putea veni. Sa vedem, mai pastram rezervarea si la Pensiunea M&M, sau ajunge la Ama si Pinul.

In 17.iulie, D-na Ioana va implini 60 de ani. Isi va amina petrecerea cu prietenii , ca sa se poata ocupa de noi.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  anena Vin Iun 05, 2015 12:12 pm

Pentru cei care vin cu trenul, Nicu Varga a postat mai sus cum putem ajunge la Bran. Din gara , se ia taxi pina la Autogara 2 si de acolo, autobuz din jumatate ,in jumatate de ora ,catre Bran. Intrebati soferul , sa va lase cit mai aproape de castel.De acolo pina la Vila Ama sunt citeva sute de metrii. Va las o harta. Iar cei care vin cu masinile si ajung inaintea celor care merg cu trenul, pot veni sa va ia de la Ama si sa va duca la Pinul, cei care sunteti cazati acolo.
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  mari Vin Iun 05, 2015 5:10 pm

Anena și eu cred că e bine să luăm micul dejun la Ama. A fost foarte bine anul trecut. Am s-o sun pe Iuliana mică, dacă mai are același număr de telefon.
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  delia Vin Iun 05, 2015 7:42 pm

Buna tuturor. N-am intrat de multa vreme din cauza problemelor, dar mi-a lasat Medi mesaj sa trec pe aici, asa ca m-am conformat.
Din partea noastra tot ce stabiliti e ok. Vom veni si noi vineri dupa amiaza. Plecam direct de la firma unde lucreaza Fernando. Cum Bran nu este atat de departe de noi, vom ajunge dupa amiaza la pensiune. Nu vor fi probleme sa gasim, ca punem GPS-ul. Abia astept sa va strang in brate. Am atata nevoie de prezenta voastra, ca de aerul pe care-l respir. Imi pare totusi rau ca nu poate veni si Sidy. Cu siguranta Mihai va intreba de Valy. Sper totusi ca tu Anena sa poti veni, caci nu stiu daca vom ajunge anul acesta la Alba Iulia.
Pe curand.
delia
delia

Mesaje : 208
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  stoi_mimi Vin Iun 05, 2015 10:07 pm

buna seara ! am primit si eu mess de la .Medi si am sosit , dar ma descurc ff greu cu net / tel ...am citit un pic despre program care dupa cum stiti eu sunt ff cuminte si ma incadrez in programa stabilita dar ca si perioada este 17-18 iulie eu asa am programat CO ...dar mai bn voi mai intra miine iar sa apuc sa citesc in liniste ca acum.se aude pe fundal :mamaie ,mamaie sunt trista ca nu dormi cu mine !!! ...asa ca va pup si noapte buna !
stoi_mimi
stoi_mimi

Mesaje : 107
Data de inscriere : 30/08/2011
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  Sidy Sam Iun 06, 2015 2:56 pm

MEDI am vorbit cu Gabi si am hotarat ca sa venim intre 15-17 iulie la Bran la Vila Pinul.....oare s-ar putea retine camerele si in acea perioada ?
Gabi si Mone raman in continuare si cu voi....
Vicky si Liviu cu mare drag va asteptam si pe voi daca va face placere, din data de 15 , daca Medi spune ca se pot retine camerele....
Si oricine mai vrea si poate sa vina mai repede , ii asteptam cu bratele deschise Exclamation
Asa....impacam si varza si capra. Very Happy Laughing
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  maria mihalache Sam Iun 06, 2015 3:45 pm

Sidonia ,deci......tu si Vali din 15 in 17(inclusiv 17)?
Gaby si Mone din 15 in 19
Viky si liviu din 15 in 19
E Ok asa?
Astept sa-mi spuneti si dau telefon la Pinul.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re:2015-a VII-a intalnire a "Gustoaselor"la Bran

Mesaj  Lulu Sam Iun 06, 2015 6:08 pm

Buna seara dragele mele Exclamation Exclamation
Am vazut niste modificari pe aici care-mi convin si mie;in modul cel mai sigur pe 15 venim si noi,asa ca Medi te rog mult sa ma pui si pe mine si Costel in lista de pe 15;multumesc si va pupic pe toate I love you I love you
E mai bine pentru noi in cursul saptamanii daca tot mergem cu trenul atatea ore,in weekend e mai aglomerat Exclamation
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 73
Localizare : Galati

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re:2015-a VII-a intalnire a "Gustoaselor"la Bran

Mesaj  Lulu Sam Iun 06, 2015 6:11 pm

Am uitat sa specific 15-17 ca lipseste prea mult de la gradina Costel si pe caldurile astea e periculos pentru plante Exclamation
Multumesc Exclamation
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 73
Localizare : Galati

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  Sidy Sam Iun 06, 2015 6:40 pm

DA Medi...asa e ok pt noi !!!Si pentru Gabi si Mone ....
Vad ca si Vicky si Lulu vor, doar sa mai confirme pina cand...
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  maria mihalache Sam Iun 06, 2015 7:37 pm

Sidonia si Lulu.....inclusiv 17?
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re:2015-a VII-a intalnire a "Gustoaselor"la Bran

Mesaj  Lulu Sam Iun 06, 2015 8:40 pm

Da Medi,inclusiv 17 Exclamation pup I love you I love you
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 73
Localizare : Galati

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re:2015-a VII-a intalnire a "Gustoaselor"la Bran

Mesaj  Vicky P. Sam Iun 06, 2015 9:37 pm

Buna seara fetelor!

Cu scuze pentru intarziere, Medy si Sidy, confirm si eu rezervarea pentru noi (Vicky si Liviu) pentru 15- 19 la Pinul. Noi avem niste fini la Brasov, asa ca vom profita de zilele acestea sa ne intalnim si cu ei.
Medy, am inteles ca la Pinul nu este micul dejun inclus in pret, dar se poate pregati, contra cost, nu? Ca Liviu este "mort" daca nu mananca dimineata, iar noi nu suntem genul sa plecam cu mancare dupa noi in vacante. In rest, ne vom descurca, noi, ca suntem copii mari, nu?

Va pup si va imbratisez pe toti....si sa ne auzim si vedem sanatosi!
Vicky P.
Vicky P.

Mesaje : 40
Data de inscriere : 31/01/2015
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

https://vickysrecipes.wordpress.com/

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  Sidy Dum Iun 07, 2015 6:05 am

Deci :
- Gabi si Mone 15-19 iulie
- Sidy si Valy 15-17 iulie( inclusiv)
- Lulu si Costel 15-17 iulie
- Vicky si Liviu 15-19 iulie

Daca mai sunt doritori, ii asteptam cu drag !
Medi...vorbeste si de mic dejun, te rugam frumos, ca asa ar fi cel mai bine.... Exclamation
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  maria mihalache Dum Iun 07, 2015 6:31 am

Buna dimi!
Gata fetelor am retinut ce ati spus si maine sun si le spun ca doriti si cu mic dejun.
Viky,si eu cand ma trezesc dimineata primul lucru este micul dejun asa ca il inteleg pe Liviu.
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  Sidy Dum Iun 07, 2015 2:34 pm

MEDI pot sa mai vin cu o rugaciune Question
Pe 15 iulie venim de pe drum si ar fi bine daca ne-at putea astepta cu cina....un gratarel sau niste pulpite fripte( "legume" din astea bune) si micul dejun in fiecare dimineata....
Oare de poate ?
Multumim anticipat ! Razz
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  maria mihalache Lun Iun 08, 2015 1:21 pm

Ziua buna dragi gustosi!
Deci....pentru cei care stau la Pinul!
1.Gaby si Mone.....15-18(inclusiv)
2.Eu si George....17,18(inclusiv)
3.Nasa Mimi cu nasu'......17,18(inclusiv)
4.Viky si Liviu.....15-18(inclusiv)
5.Lulu si Costel.....15-17(inclusiv)
6.Sidonia si Valy.....15-17 (inclusiv)
7.SURPRIZA.......17-18(inclusiv)
Pentru cei care vin din 15 asa cum a spus Sidonia am comandat mic dejun.
Pentru cei care ajung in 15 pranzul/cina am vorbit si v-eti manca la Nea Marinica,la 300 m de Vila Pinul.Se mananca bine pentru ca si noi mancam acolo.
Inainte de a ajunge la Pinul ,cu cateva ore inainte ,tu Sidonia (te deleg pe tine.....hahaha) sa dai telefon la Pensiunea Pinul si sa-i spui Domnului Victor pe la ce ora veniti si ce vreti sa papati.
Este ok?
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  Sidy Lun Iun 08, 2015 3:22 pm

Draga si scumpa Medi...noi suntem mai departe si vom ajunge cel mai tarziu !
Despre pranz nici nu poate fi vorba, numai cina....!
Si ce se intimpla cu cei ce vor sa manance pina ajungem noi ???
Iar aici....nu am priceput :
"... Inainte de a ajunge la Pinul ,cu cateva ore inainte ,tu Sidonia ,sa dai telefon la Pensiunea Pinul si sa-i spui Domnului Victor pe la ce ora veniti si ce vreti sa papati.
Cine e d-nul Victor ??? Si daca e de la pensiunea Pinul....nenea Victor, cum mancam noi la nenea Marinica ?
Imi pasi si un nr de telefon, te rog ?
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN - Pagina 4 Empty Re: 2015- a VII-a intalnire a "Gustoaselor" la BRAN

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum