Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacantele noastre Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
Vacantele noastre EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
Vacantele noastre EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
Vacantele noastre EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
Vacantele noastre EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
Vacantele noastre EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
Vacantele noastre EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
Vacantele noastre EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
Vacantele noastre EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
Vacantele noastre EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
Vacantele noastre EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
Vacantele noastre EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
Vacantele noastre EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
Vacantele noastre EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
Vacantele noastre EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
Vacantele noastre EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
Vacantele noastre EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
Vacantele noastre EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
Vacantele noastre EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
Vacantele noastre EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
Vacantele noastre EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
Vacantele noastre EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
Vacantele noastre EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
Vacantele noastre EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
Vacantele noastre EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
Vacantele noastre EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
Vacantele noastre EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
Vacantele noastre EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
Vacantele noastre EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
Vacantele noastre EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
Vacantele noastre EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Vacantele noastre

+7
mari
Angela-Marinela
Lulu
Sidy
Doina Ghidu
alina 42
iuli
11 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Vacantele noastre Empty Vacantele noastre

Mesaj  iuli Lun Aug 13, 2012 6:36 pm

Microvacanta din 06-08.08.12
Alina,Ani si Iuliana pe traseul:

Craiova,Tg.Jiu,Runcu,Cheile Sohodolului,Culoarul Timis Cerna,Herculane,Sopotul Nou,Carbunari,Ochiul Beiului(Cheile Nerei),Sasca Montana,Oravita,Anina,Resita,Caransebes,Hateg,Defileul Jiului,Craiova
In linii mari acesta a fost circuitul nostru.Vacantele noastre Dscf1623n
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  iuli Lun Aug 13, 2012 6:54 pm

Aici ,eream deja pe Linga Riul Beiului ,de faft coborisem la casacada "La vaioaga"si ne pregateam sa luam masa.

Vacantele noastre Dscf1624y

Vacantele noastre Dscf1625g
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  alina 42 Mar Aug 14, 2012 2:04 am

Dupa cum stiti, saptamana trecuta am plecat intr-o mini vacanta impreuna cu Iuliana si o foarte buna prietene, Anisoara !
Iuliana, pentru tine vacanta a inceput de la Craiova, dar pt mine si Ana, de la Bucuresti ! Razz
Inainte de a pleca de acasa, mi-am propus ca traseul sa fie un circuit ! Totul a fost superb !!!
In timp ce la Bucuresti marti , temperatura se apropia de 50 de grade, noi hoinaream pe Cheile Sohodol, la maxim 30 de grade !!!
Iuli, fotografiile pe care le-ai postat sunt de pe Sohodol !
Si sa o iau in ordine !
Primul popas a fost de cateva minute la Tg, Jiu, sa fotografiem Coloana Infinitului ! Ana a fost cea mai incantata ! Pt ea a fost prima iesire !
Vacantele noastre Picture004ae

Al doilea popas a fost pe cheile Shodol ! Peisaje de poveste ! Acolo am gasit un loc minunat ca sa mancam ! In mijlocul raului ! Apa era fantastic de rece !!!

Vacantele noastre Picture038c

Vacantele noastre Picture036s

Vacantele noastre 20120807105557

Am intalnit un cuplu din Elvetia, care excaladau un versant !

Vacantele noastre 20120807105722

Iuliana se conversa cu ei !!!
Vacantele noastre 20120807112537


Vacantele noastre 20120807112624

Urmatorul popas a fost la Manastorea Tismana ! Doamne, ce locuri minunate !!!
Vacantele noastre Picture065bl

Eu admiram colectia de cactusi ! Sunt cateva exemplare care au peste 50 de ani !
Vacantele noastre Picture077ye

Vacantele noastre Picture078z

Vacantele noastre 20120807132059

Vacantele noastre 20120807132425

Este tarziu iar eu peste cateva ore trebuie sa plec la munca !!! O sa continui maine !!!
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Doina Ghidu Mar Aug 14, 2012 10:00 am

Alina, Iuli, fericitelor! Ce locuri minunate ati vazut!
In Cheile Sohodolului am fost si eu de doua ori, prin 1988 cred, in deplasare, aveam lucrari la Tg. Jiu. Iar colaboratorii de acolo, dupa ce am terminat treaba, ne-au plimbat pana acolo. Eeeei...dar asta era pe vremea ceausestilor!...Pe atunci se muncea, se construia...acum se fura, se vinde, se darama...
Va pup si mi-e dor de voitare de tot!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  alina 42 Mar Aug 14, 2012 11:14 am

De la Tismana am luat-o prin Baia de Arama spre culoarul Timis -Cerna
Vacantele noastre 20120807151307


Vacantele noastre 20120807152322

Vacantele noastre 20120807151335
Opririle erau de scurta durata, pentru ca aveam de facut un drum lung pana in Carbunari, pe cheile Nerei, unde trebuia sa ne cazam la prietenii nostri !
Am trecut in goana prin Baile Herculane, unde am alimentat ! De aici am intrat in judetul Caras-Severin ! Parca eram in alta tara ! Totul era de un verde fantastic ! Lanurile de porumb aratau foarte bine ! Desi era cald, aerul era respirabil ! Cand am ajuns la intersectia de la Bozovici, am ales drumul cel mai scurt spre Carbunari, aproximativ 50 km, dar un drum forestier extrem de greu!!! Anul trecut acest drum era bunicel, dar din cauza zapezilor, acum este jalnic !!! affraid
Eu cu Iuliana nu aveam nici o problema, dar Ana mi-a spus dupa, ca se ruga la Dumnezeu sa iesim cu bine de acolo ! affraid pale La un moment dat am grasit drumul si nu avream pe cine sa intrebam ! Nu exista indicatoare No ! Am gasit o casuta unde locuia o babuta singura, dar saracuta era surda, si abia ne-am inteles cu ea ! Dar odata cu seara am ajuns cu bine la prietenii nostri ! Ne steptau cu bratele deschise ! cateva foto de pe drumul Sopotul nou - Carbunari !!!
Vacantele noastre 20120807191501

Am gasit si un catelus , caruia Ana ia dat ultimile chiftelute !

Vacantele noastre 20120807191236

Vacantele noastre 20120807191354

Vacantele noastre Picture096k

Vacantele noastre Picture092q


alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  iuli Mar Aug 14, 2012 11:39 am

intradevar,suuuuuuuuuuuperb bounce Shocked Surprised .....pina imi vine cablul sa descarc si eu pozele mele o las pe Alina sa continue povestea.......
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Sidy Mar Aug 14, 2012 1:32 pm

Doamne ce frumuseti ati vazut si voi fetelor !!!Avem o tara superba, care ar putea trai doar din turism daca am avea oameni capabili.....
Alina...trebuia tu sa patesti ceva pe drum...altfel nu erai tu Exclamation Exclamation Exclamation Dar cum esti o fata isteata foc, sigur te descurci si singura....
Cred ca ai patit cum mai patim si noi cand vrem sa vedem lucruri noi, neexploatate.Are Valy o vorba: pe aici a trecut doar Avram Iancu calare....
Asa cred ca ati patit si voi....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Vacantele noastre Empty vacantele noastre

Mesaj  Lulu Mar Aug 14, 2012 1:59 pm

Fericitelor,v-ati incarcat de energie pentru un an de zile,bravo fetelor Exclamation Exclamation
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 73
Localizare : Galati

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  iuli Mier Aug 15, 2012 12:45 am

Lulu,ai dreptate ....dar tot ce e minunat tine prea putin timp fizic,deoarece bintuiala a fost doar de 3 zile .... Crying or Very sad .....dar e bine si asa bounce
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Angela-Marinela Joi Aug 30, 2012 8:03 pm

Umbra mea!!! Very Happy
Vacantele noastre DSCF2466

Am fript porumb
Vacantele noastre DSCF2356

O parte din lac
Vacantele noastre DSCF2420

O familie de porumbei la subsuara casei. Acum e in constructie
Vacantele noastre DSCF2362


Am facut gem afara, la foc de lemne. Zici ca are alt gust, mai bun decat cel facut pe aragaz!
Vacantele noastre DSCF2353

Si sa vedeti cum dorm gainile la Seulia de Campie, in copaci, si nu oriunde, ci cat mai sus. Iarna e plin copacul de gaini si curci!!!
Vacantele noastre DSCF2406
Vacantele noastre DSCF2401
Angela-Marinela
Angela-Marinela

Mesaje : 67
Data de inscriere : 20/06/2012
Varsta : 59
Localizare : Tarnaveni-Jud.Mures

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Angela-Marinela Joi Aug 30, 2012 8:05 pm

Un apus de soare splendid si un curcubeu dupa cativa stropi de ploaie
Vacantele noastre DSCF2444

Vacantele noastre DSCF2550
Angela-Marinela
Angela-Marinela

Mesaje : 67
Data de inscriere : 20/06/2012
Varsta : 59
Localizare : Tarnaveni-Jud.Mures

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  alina 42 Vin Aug 31, 2012 1:24 am

Superbe fotografii Angi !!!
alina 42
alina 42

Mesaje : 420
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Doina Ghidu Vin Aug 31, 2012 7:53 am

Angela, fosrte frumos! Toate pozele imi plac. Dar mai ales cea cu porumbeii in cuib, sub streasina casei. Ce frumos...Si gainile alea din copac! Ce nebune, cum se suie ele tocmai acolo?
Sa stii ca tot ce e fiert afara, la ceaun, chiar are alt gust decat pe aragaz. Asa e. Bine ca te-ai dus, eu m-as muta de tot la tara.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Sidy Vin Aug 31, 2012 8:32 am

Angela eu tot spun ca mancare ca cea facuta afara la ceaun nu gasesti mai buna....asa ca sunt de acord ca acela e cel mai bun gemmmm
Doamne....da'cum se urca gainile alea in copac ???Au scara ?Iarna nu le e frig sa doarma afara?
Ma bucur ca ai avut o vacanta minunata si ti-ai incarcat bateriile....
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  iuli Vin Aug 31, 2012 8:48 am

Foarte frumos ,foarte frumos Shocked peisaje superbe,cind lucrezi in astfel de locuri te bucuri de tot ce iti ofera natura Embarassed
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  mari Vin Aug 31, 2012 12:04 pm

Eu am mai vazut gaini in copaci. Dau tare din aripi si zboara si ele un pic. Dar ce galagie fac!!!!!!!
Angela mi-ar fi placut si mie asa o vacanta! si as putea chiar sa o am, dar asta inseamna sa-l suport pe Scarlat mai mult de cateva ore si nu e posibil! Ne-am certa intr-una si mi-ar strica toata placerea, asa ca mai bine renunt!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Geta Vin Aug 31, 2012 12:15 pm

alina 42 a scris:Urmatorul popas a fost la Manastorea Tismana ! Doamne, ce locuri minunate !!!

Am facut poze la aceeasi cactusi la Tismana dar eu am pozele gresit la alt topic ,acum stiu unde sa le pun,foarte frumoase locuri,precis ca ati trecut si pe linga pensiunea Dumbrava cind v-ati dus spre Herculane,superbe locuri,bineinteles daca nu ati venit pe Clisura:)
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Geta Vin Aug 31, 2012 12:18 pm

Angela ,apusul de soare e superb,locuri frumoase si porumbul copt in jar,iamiii:)
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Nicuvar Lun Sept 10, 2012 1:30 pm

Asa cum va spuneam, am fost la Baile Herculane. Laughing Oferta am gasit-o pe net, am achitat tot, cu mult timp inainte, asa ca am purces la drum.
Dupa cum a inceput, am crezut ca totul va fi un dezastru. Laughing Nu stiu cum s-a intamplat, dar am incurcat incaltarile la plecare. Aveam doua perechi de sandale asemanatoare, una buna si una jerpelita rau, talpile erau aproape rupte, dar o mai foloseam cand ieseam prin curte. Dimineata, cand am plecat noi de acasa, probabil nu m-am trezit bine, in loc sa iau sandalele bune le-am luat pe cele jerpelite. Si a mai fost ceva. Am luat o pereche de blue jeans nou-nouta, pe care nu o mai purtasem vreodata. Cand i-am incercat pareau buni, dar am facut greseala sa nu iau si o curea. Dupa cativa pasi, picau de pe mine. Doina a gasit la repezeala un elastic, dar nu a mai apucat sa mi-l puna, pentru ca deja am chemat taxiul si ne astepta la poarta. Asa ca am ajuns la gara cu sandalele rupte si cu blugii care picau de pe mine. Noroc ca nu am avut multe bagaje, le-a luat Doina iar eu m-am chinuit sa ajung la tren, avand grija sa nu ma impiedic si sa nu-mi pice pantalonii.
Cu chiu cu vai am reusit si eu. Am mers cu Inter City, dar nu ne-a placut, stateam mult prea inghesuiti, aveam locurile fata in fata, la geam, si abia reuseam sa ne gasim loc pentru picioare. Ne-am descurcat, pana la urma. In tren mi-a potrivit Doina si elasticul la blugi, asa ca am scapat de o problema. Herculane e a treia statie, dupa Lugoj si Caransebes. Inainte de Lugoj si de Caransebes eram anuntati cu 10 minute inainte. Asa ca ne-am linistit, stiam ca ne anunta cu 10 minute ca sa ne pregatim de coborare. Ne-am uitat si la ceas, ca sa fim siguri. Nu stiu cum si de ce, nu s-a mai anuntat oprirea de la Herculane si ne-am trezit ca trenul a oprit in gara! A ajuns cu 5 minute mai devreme si nu a anuntat nimic!!! Bine ca am recunoscut gara! Sa vedeti atunci cat de repede ne-am miscat, Doina a coborat gentile de sus, cu una era sa-mi dea in cap Laughing , oamenii au inceput deja sa urce, ne-am strecurat printre ei si am reusit sa coboram. Laughing Am ajuns in sfarsit la Herculane!!!! Doina, de emotii si de nervi, a facut un inceput de atac de panica, dar si-a revenit repede. Pensiunea este la 2 km de gara, am gasit repede un taxi si am ajuns.
Vacantele noastre Img5738mp
Vacantele noastre Img5734c
Primul lucru pe care l-am facut, dupa ce am ajuns, a fost sa dau sandalele la gunoi. Am umblat numai in papuci. Dar a fost bine. Laughing


Ultima editare efectuata de catre Nicuvar in Lun Sept 10, 2012 1:44 pm, editata de 1 ori
Nicuvar
Nicuvar

Mesaje : 199
Data de inscriere : 14/03/2012
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nichipercea.wordpress.com/

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Doina Ghidu Lun Sept 10, 2012 1:42 pm

Vaaai, Nicu! Ce de aventuri chiar din prima zi! Sper ca restul sederii s-a desfasurat fara probleme. Sa ne mai povestesti si continuarea. Va imbratisez.
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  mari Lun Sept 10, 2012 9:05 pm

Nicusor, cred ca nu v-a fost bine si saracuta Doina a mai facut si atac de panica, Dar acum citind povestea ta, am ras cu lacrimi. Doamne fereste sa patesc si eu la fel! De fapt noi am patit-o cand am venit la Alba Iulia. Dupa ce ne-am bagat bagajele la masina sa ne spuna soferul ca nu avem rezervare si sa ne luam bagajele. Saraca Iuliana si ea era aproape de un atac de panica. Se facuse alba la fata! Astept si restul povestirii. Imi place cum povestesti, ti-am mai spus!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Nicuvar Mar Sept 11, 2012 12:28 pm

Si noi, cand citim acum ce ni s-a intamplat, radem cu lacrimi. Bine ca s-a terminat cu bine. Pentru ca, odata cu sosirea la pensiune, au disparut toate necazurile. De atunci totul a fost foarte bine.
Noi am ajuns pe la 9 dimineata. Am mers la receptie, le-am aratat cine suntem si ce vrem. Laughing Le-am dat voucher-ul pe care l-am primit de la agentia de turism pentru pensiune, cu toate serviciile incluse. Initial ne-au spus ca trebuie sa mai asteptam pentru ca nu este pregatita camera, dar dupa aproximativ un sfert de ora ne-am dus in camera. Era o casuta, dar cu toate dotarile necesare. Cum vremea era numai buna, ne-am dus imediat la piscina, sa o testam. Nu era foarte mare, dar apa era curata, limpede si se schimba incontinuu. Ca de fiecare data, prima oara ti se pare rece, apoi te obisnuiesti, iar dupa amiaza este chiar calda.
Vacantele noastre Img5619f
Vacantele noastre Img5621u

Am facut si cateva poze din interiorul pensiunii. Sunt multe casute pe alee, dar mai sunt si camere sau apartamente VIP in doua corpuri de cladire. In total sunt 88 de locuri, dar la nevoie se poate ajunge la 100 locuri de cazare. Casutele sunt cu 2, 3 si 4 paturi, iar preturile in aceasta perioada sunt mai mult decat rezonabile. O casuta cu 2 paturi costa 80 de lei/noapte, una cu 3 e 90 lei iar cea cu 4 locuri este 100 lei, 25 de persoana!
Vacantele noastre Img5622b

Va arat acum si locul unde ne-am petrecut cea mai mare parte din timp, sala de fitness cu o multime de aparate, cu sauna si jacuzzi mare. Dar despre astea va povestesc mai incolo.
Vacantele noastre Img5626v

Ce mai, un peisaj de vis, iar vremea a tinut cu noi.
Vacantele noastre Img5629rx

Dupa aceasta prima luare de contact, ne-am dus in casuta si ne-am odihnit un pic, apoi am mai cercetat. Eu am stat si am cugetat un pic in pavilion. Very Happy
Vacantele noastre Img5651yw
Vacantele noastre Img5652y

Si uite ce am mai descoperit: langa pavilioanele de langa piscina erau doua locuri de barbeque, care aveau de toate si chiuveta, si sare, piper, otet si ulei, lemne la discretie, unde puteai sa iti faci gratare si mici. Si mai e un ceaun din ala fain, unde Sidy ar putea sa ne faca bogracs. Smile
Vacantele noastre Img5659g

Puteai merge la piscina sau la jacuzzi si de acolo veneai si iti pregateai gratarul. Smile
Vacantele noastre Img5664q

In prima zi nu ne-am dus si la jacuzzi, din pacate. Acum ne pare rau, dar alta data vom sti. Va pun o poza cu mine la pavilion, ca sa vedeti ce picioare umflate aveam la venire si abia ma miscam.
Vacantele noastre Img5665ms

Dar sa va mai arat ce am gasit acolo: intr-o cusca mare erau trei iepurasi pufosi, frumosi de mama focului:
Vacantele noastre Img5666c

Spre seara, o odihna bine meritata pe terasa casutei, cu un pahar de ceva inainte de cina.
Vacantele noastre Img5672nh

Cat am stat eu pe terasa si Doina facea un dus, ne-am trezit cu un "vizitator" care si-a gasit un culcus minunat in patul nostru: o pisicuta neagra. Laughing
Vacantele noastre Img5680q

Pisicuta isi facea veacul acolo si manca ce mai primea de la turisti. I-am dat si noi. Dar acolo puteai sa mergi si cu animalutul tau preferat, daca doreai, nu era restrictie ca la alte pensiuni sau hoteluri. Sa va arat ce cateluse au stat chiar in casuta din fata:
Vacantele noastre Img5685n

Acum sa va povestesc cum a fost cu papica. Oferta era cu demipensiune, in valoare de 300 de lei. Ne gandeam ca va fi, probabil, cu mic dejun si cina. Dar a fost altceva, mult mai pe gustul nostru. Am primit tichete valorice, asemanatoare cu banii de la Monopolly. Cu aceste tichete puteai sa mananci ce vrei, cand vrei, nu era un meniu impus. Si am mancat cam de toate, uneori doar la cina, alteori si la pranz si la cina, luam si ceva bere la sticla cu acele tichete. Ne-au ajuns la fix, doar in ultima zi am mai dat si bani, dar asta pentru ca s-au ratacit trei bonuri de 5 lei, pe care le-am gasit acasa. Asa ca trebuie sa mai mergem, ca sa le folosim, nu? Laughing Si, bineinteles, sa mai intram in jacuzzi.
Nicuvar
Nicuvar

Mesaje : 199
Data de inscriere : 14/03/2012
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nichipercea.wordpress.com/

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Doina Ghidu Mar Sept 11, 2012 1:09 pm

Nicu, foarte frumos, minunat. Mai spune-mi si mie, te rog, inca o data, unde este paradisul asta. Te rooog! Nu-mi vine sa cred, si la preturile alea! Pana cand au deschis (adica - sezon) sau e tot timpul? Mai am cateva zile de concediu (vreo 3 dar legate de un week-end ar face ceva!)
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Nicuvar Mar Sept 11, 2012 1:23 pm

A, ok. Iti dau link-ul cu ofertele speciale ale pensiunii. Ti s-ar potrivi oferta de 3 nopti/4 zile cu 250 lei/persoana. Dar mai sunt si altele.

http://www.pensiuneaecologica.ro/?page=oferte-speciale-casa-ecologica-baile-herculane

Pachet 3 Nopti/4 Zile 250 Lei/pers.

Pachetul Contine:
- Cazare 3 Nopti
- Demipensiune 90 Lei/sejur
- 3 Sedinta De Sauna
- Acces Liber La Facilitati:Piscina (in sezon), Jacuzzi, Sala Fitness, Masa Tenis, Barbeque, Foisoare
Nicuvar
Nicuvar

Mesaje : 199
Data de inscriere : 14/03/2012
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nichipercea.wordpress.com/

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Geta Mar Sept 11, 2012 2:14 pm

Ce fain Nicu bine ca stiu locul am sa le propun prietenilor mei juristii un loc de vis si pretul rezonabil I love you


Ultima editare efectuata de catre Geta in Mar Sept 11, 2012 8:54 pm, editata de 1 ori
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Vacantele noastre Empty Re: Vacantele noastre

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum