Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 23 din 43 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Dum Sept 21, 2014 7:44 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 34pmj3s

Mimisor drag si scump,crede-ma ca te inteleg perfect ,ce simti si ce e in sufletul tau, cat de greu ti-e fara Melissa Exclamation Ai fost atatia ani alaturi de printesa ta si ai crescut-o ! Ai facut o fetita extrem de frumoasa si politicoasa din ea, o fetita cuminte si la locul ei. Ti-ai dat sufletul pentru ea si i-ai oferit tot ce ai putut Exclamation
Ceea ce au nevoie cel mai mult nepotii ,sunt lucrurile esentiale, pe care bunicii le au din plin. Bunicii le ofera o dragoste neconditionata de nimic, bunatate, rabdare, umor, confort si lectii despre viata.Si tu asta ai facut....
Dar....Melissa este copilul LOR Exclamation stiu cat de tare doare asta, dar acesta este adevarul....Lasa-i sa o creasca asa cum cred ei de cuviinta, daca spun ca tu nu ai educat-o bine, ceea ce nu este deloc adevarat Exclamation
Nu te certa cu ei si nu le spune lucruri pe care, poate mai tarziu, are sa-ti para rau ca le-ai spus.El este baiatul tau si asa va ramane...
Si te rog sa ai grija de tine si de sanatatea ta, ca vei ramane doar tu si Coco si cine sa aiba grija de voi ??? Baiatul care este la sute de km de voi ? Nu...veti avea grija voi, unul de altul....
Sunt multe de spus pe aceasta tema , eu ti-le-am mai spus la telefon si au sa ti le spuna si alte fete, cu siguranta.
Te rog nu uita de versurile lui Tinu Veresezan - Dragostea bunicilor:

SARACA BUNICA MEA, ZI DE ZI MA AŞTEPTA
CU MÂNCARE PA CUPTOR, ŞI CU APA DIN IZVOR.
ABUREA OALA CU SARME, UNDE–S ANII AIA DOAMNE?
ÎMI FACEA MANUŞI DE LÂNA
CÂND E FRIG DE CALD SA–MI ŢINA.
DE–AIA ORICÂND EU SARUT
MÂINILE CE M –OR CRESCUT !
BUNICII NU POT SA–I UIT
CÂT O–I TRAI PE PíMÂNT!
ORICINE ŞI ORICE–AR FACE,
SÂNGELE –APA NU SE FACE...
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Dum Sept 21, 2014 10:43 am

Buna dimineata.
Mimi draga,capul sus,o sa vezi ca or sa-si dea ei seama cu timpul ca ai facut traba buna cu Melissa .Copii sunt orgoliosi cate o data daca nu faci ca ei,cred ca te pedepsesc pe tine,dar este tocmai invers,se pedepsesc pe si si fata in acelas timp.
Tu ai grija de tine si sanatatea ta si o sa se rezolve totul.
Eu va doresc o duminica cat mai frumoasa. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Sept 23, 2014 7:20 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Eb1ts2

Buna dimineata gasca Gustoasa Exclamation

Am venit cu cafeluta fierbinteeeee....aveti grija ca arde Exclamation Exclamation Exclamation
Daca da Domnul si nu mai ploua , desi bate vantul si e frigut, azi merg pe centura sa-mi iau rosii pentru bulion si ce mai gasesc bun pe acolo....
Sper sa gasesc marfa, ca la ploile care au fost, poate nu au apucat taranii sa mearga in gradini la cules....
Asa ca daca nu apar cateva zile....sa stiti ca ma gasiti la mine in "birou" Exclamation
Va doresc mult bine si daca se poate cateva grade in plus in termometre.Acum vrem soare Exclamation sunny  sunny  sunny
Va imbratisez si va tzuc cu drag Razz pe toate si pe toti...
Si ca sa destind atmosfera asta incarcata si tensionata , am sa va pun un filmulet sa mai zambiti oleaca :

https://www.facebook.com/video.php?v=331662303657804
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Sept 23, 2014 11:59 am

Buna dimineata inca......am sa detensionez Eu atmosfera.......asa ca poftiti Very Happy
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 WnI52bR

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 BAvjjub

la noi la Craiova ploua dar e frumos ......e toamna Very Happy
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Sept 24, 2014 9:57 am

Buna dimineata fete si baieti
Am intrat putin sa va salut si eu. Am citit din urma, dar nu pot sa comentez nimic. Eu nu sunt intr-o perioada prea vesela sau buna. Din contra...Incerc sa o depasesc dar e foarte greu. Mimi, sunt cu tot sufletul alaturi de tine. Stiu cum e si ce simti. Dar trebuie sa mergi mai departe ca nu ai ce face. Citind ce ai scris tu, am retrait si eu cam aceleasi sentimente...
Fete si baieti, va imbratisez cu mult, mult drag pe toti. Pe curand...poate!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Mier Sept 24, 2014 10:54 am

Buna dimineata.
Doinita,imi pare rau ca treci prin momente grele,sper sa le depasesti si sa fie totul bine cu tine.Sanatate multa.
Iuliana,mai ai must?vreau si eu. Very Happy
Eu pup toata gasca si va urez toate cele bune. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Sept 24, 2014 11:41 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 AOvpYj7
Buna dimineata lume gustoasa Embarassed I love you
Doinita hai la o cafeluta si sa uitam tot,tot ce e urit si rau...........nu exista pe pamintul "aista" -ar zice Ion Creanga........fericire ,bucurie,armonie perfecta.......asa ca tu esti o luptatoare ca de altfel toti cei din "GASACA GUSTOASA"- te rog sa-mi scrii mesaj privat si daca te pot ajuta ....macar si cu un CUVINT ......e CEVA...asa zic eu Rolling Eyes ...ai grija de tine scumpa mea ca niciodata in viata asta nu-i poti multumi pe toti.......nici rude si se intelege si nici pe ceilalti.......e o intreaga filozofie.......asta e valabil si pentru nasa MIMI/CERNAVODA......alfel ne incarcam numai negativ si nu ne mai putem ajuta nici pe NOi dar pe ALTII Shocked  What a Face ...
E toamna ,azi la noi e soare si frumos...Silvioara e must pentru tooata lumea si chiar ADEVARAT ,ai vazut putina cu struguri.....o bunatate.....asa ca hai la o cana cu must si ceva pastramioara,peste ,mici.....ce ziceti scumpilor? Rolling Eyes Question Exclamation
Sanatate si sa auzim de bine oriunde va aflati Embarassed I love you
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Joi Sept 25, 2014 10:19 am

Buna dimineata.
Chiar asa,fetelor hadeti la o cafea,Iuliana face cinste. Very Happy
Iuliana,ce tentanta oferta.Poate alta data.
Acum sunt cu sntier in curte iar pe 5 octombtie vine Laura cu nepoata,asa ca ma pregatesc de musafiri dragi.
Ce face gasca gustoasa?
Va pregatiti gamara de iarna?
Eu va doresc tuturor o zi cat mai buna si cu spor in tot ce faceti. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Vin Sept 26, 2014 12:16 am

Buna seara dragi prietene.
De atita timp nu am mai avut taria sa intru pe forum si cind am intrat am citit mesajele triste ale Doinitei si ale lui Mimi. Imi pare foarte rau si sintem cu gindul la voi.
De azi incepind mai avem doua saptamini si ne luam zborul spre Sudan.
La Bucuresti nu am mai ajuns, nu am mai avut cum,decesul varului de care eram foarte legati iar azi am terminat cu mersul la oftalmolog.
Deci anul asta doctori,operatii, griji, Doamne Ajuta sa fie bine si anul viitor sa avem cu totii un an mai bun.
Noi venim in Bucuresti pe data de 9oct. dormim la acelasi hotel de anul trecut,plecam pe data de 10.
Ce spuneti daca ne-am putea vedea ca si anul trecut?
va sarutam
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Vin Sept 26, 2014 12:21 am



agrafele cerului
stralucesc
ca niste pietre magnetice
distilare a noptii
cu buze blajine
atinge miinile reci
ale lunii
a uitat sa-si ia manusi
vintul cu ochi sciinteietori
trage ghemul negru
pe bolta adormita.

orasul e strivit
noaptea il apasa pe
spinare
casele au coapsele
lungi
se apleaca obosite
geamurile bat din aripi
usile se deschid
oamnenii incovoiati
se muta
pe o planeta nestiuta
de nimeni.

Va doresc un sfarsit de saptamana bun,eu astept cu nerabdare copii si mai ales pe Alex,sa aveti drum bun Gabi si Mone ,tutur sanatate si doar bine,va imbratisez cu mare drag,noapte linistita Smile
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Vin Sept 26, 2014 9:52 am

Bună dimineața fete și băieți!
Sper că mă iertați că am dezertat atât de mult timp dar faptul că nu mai pot să pun poze și nici nu le văd pe ale voastre mi-a dat o stare foarte neplăcută. E adevărat că intru pe fb, dar și acolo am probleme. Mai mult intru și ies de zeci de ori ca să pot să mă joc 5 minute. Lasă că vine baiatul meu scump și drag în vizită curând și poate reușește el să-mi pună calculatorul la punct, dacă o avea timp și n-o sta tot timpul cu prietenii de care-i este tare dor.
Eu nici măcar n-am citit până astăzi ce ați scris voi  aici.
Văd că vă pregătiți intens pentru iarnă. Anul ăsta nu am pus nimic și cred că ân afară de câțiva castraveți n-o să pun nimic. O să fac doar o dulceață de gutui să-i trimit cu Alex Veronicăi. Cea pe care i-am dus-o eu nu i-a plăcut prea mult pentru că m-a pus Twisted Evil  să pun vanilie în ea.
Eu m-am mai văzut între timp cu Alina cu care am fost sâmbătă la un adăpost de căței dar n-am reușit s-o luăm cu noi și pe Doina. Zilele trecute am dat o fugă și la Lehliu să-și ia Barbu lucruri mai de toamnă și iarnă. Slavă Domnului, se simte bine. Încă nu a făcut a doua operație. Mulțumesc Sidi pentru întrebare!
Mimișoaro te înțeleg foarte bine, dar ai răbdare că foarte curând se întorc ei smeriți la tine. Așa suntem noi părinții, buni numai când sunt la greu. Să știi că am bănuit ceva după mesajele pe care le-ai pus pe fb.Te sun zilele astea!
Silvioara uite că aproape a trecut anul ăsta și n-am reușit să ne vedem. Poate îți faci timp și ne întânim pe 9 octombrie când vin în București Gabi și Mone. Până atunci vorbim la telefon.
Gabi și Mone abia aștept să vă văd!
Geta îmi închipui în ce stare febrilă ești. Să fii sănătoasă și să ne povestești cum a fost.
Iuliana mi-e dor de tine! Crezi că poți veni și tu pe 9 octombrie?
Mi-e teamă să nu pierd mesajul care deja e destul de lung. Pe fetele din București(Delia, Medi, Doina, Alina dar și Lumi) o să le sun ca să stabilim cum ne întâlnim cu Gabi și Mone. Tuturor vă doresc multă sănătate și numai bine!
Mii de pupici!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Vin Sept 26, 2014 12:35 pm

Buna ziua, dragi prietene. Nici eu nu am mai intrat demult, imi cer scuze, i-am zis lui Nicu sa mai scrie, dar el e ocupat cu fotbalul lui si cu alte probleme, de cele mai multe ori posteaza pe facebook, pentru ca acolo pot vedea postarile mai multi prieteni. Dar de citit, sa stiti ca a citit tot ce ati scris si mi-a povestit si mie despre necazurile si bucuriile voastre. Eu intru mai mult pe tableta si de acolo nu stiu sa intru pe forum, acolo stiu sa ma joc un pic.
Am vazut ca Mone si Gabi vin la Bucuresti in 9 si pleaca in 10 octombrie. Si noi ajungem in Bucuresti, dar in 11 octombrie, mergem la meciul cu Ungaria de pe Arena Nationala. Nu stam mult, ajungem dupa masa, meciul e la 7 seara, apoi ne intoarcem. Iarasi ne intalnim la stadion cu o multime de colegi de la pronosticuri, Nicu a primit doua bilete gatuite si ma ia si pe mine dupa el. Ce sa fac, nu prea imi pica bine, ca am multa treaba pe acasa, dar el vrea neaparat sa mearga, sa vada minunea aia de stadion. Smile
Cu pozele, e mai usor sa le punem pe facebook, acolo poti pune deodata si sute de poze, aici e mai greu. Noi am pus pozele cu bucataria noua la albumul Renovare casa, pe facebook, sunt ultimele. A venit bucataria dupa ce ne-am intors de la Brasov si inainte de a pleca la Herculane. Stiu ca ne-am plimbat ceva in ultimul timp. Pun si aici cateva poze cu bucataria, dar am inteles ca nu prea vedeti pozele, nu stiu de ce.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 11qlsv5
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 30201ao
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 21bztl
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 1zn776d
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Rlch3r
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Sept 27, 2014 7:59 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 3480ifm

BUNA DIMINEATA gasca Gustoasa

Sa aveti o zi de sambata superba Exclamation Zambetul sa va lumineze fata si inima sa va fie plina de iubire Exclamation Exclamation Exclamation
SILVYE deci iar esti in pregatiri....astepti oameni dragi tie...Fericito Exclamation Exclamation Cu siguranta santierul va fi gata pina atunci si va fi superb Exclamation Cat timp vor sta fetele la tine Question Cred ca de abia astepti sa o "stampilezi" pe Naty....
Eu am cam terminat cu camara de iarna, mai am varza , dar....nici nu stiu daca pun, ca nu prea se mananca la noi....Am pus bulion :
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Vgp6b
Castraveti, gogosari, muraturi asortate si ardei iuti :
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 34nfjwo

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 205bi3o

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Rhtkcl

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 2upda55

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 14vkyag

Si zacusca ,bineinteles si pasta de gogosari :

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 2zyk4g6

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 O8htue

GABI si MONE cu siguranta ca va veti intilni cu fetele, inainte de a va urca in avion  Exclamation Mary vad ca deja s-a pus pe dat telefoane.....Doamne cand ma gandesc ce fain va fi si cat de emotionant  Exclamation
Eu inca nu ma pot dumiri ca anul acesta am stat asa de putin impreuna..... Mad  Crying or Very sad
GETA draga inca nu sti precis cand vin copiii  Question Ca ma gandesc ca la restaurant si la biserica , trebuia sa spuneti data.....
Stiu ca esti in febra pregatirilor si ca nu mai ai rabdare Rolling Eyes  Wink  dat mai e un pic  Exclamation
Eu te si vad intr-un compleu frumos bleumarin cu un taior bej , la fel ca si pantofii si cu un plic rosu. Eu asa mi te imaginez ca.....soacra  Smile  Very Happy  Laughing Doamne ajuta  Exclamation
MARI scumpa , chiar imi puneam intrebarea unde ai disparut asa Question Eu una ma gandeam ca esti prin camara, la pus pe iarna....
Cu PC-urile astea chiar e o problema , la varsta noastra.....Cand iti vine puiul acasa ? Vad ca il astepti cu bratele deschise....Sanatate multa lui Barbu !
DOINA si NICU plimbaretii mei dragi Exclamation Anul acesta a fost un an plin cu realizari , pentru voi Exclamation V-ati plimbat peste tot- bravo voua- si vi-ati facut casuta voastra de vis ,ca in povesti Exclamation Aici nu am reusit sa vad pozele , pentru ca sunt foarte mari, dar le-am vazut la voi pe pagina de FB Exclamation Imi place mult ce a iesit, arata minunat ! Sa va bucurati de casuta , sa fiti sanatosi si fericiti( un singur lucru va mai lipseste, dar....vine el  Exclamation ) si sa strigati Hai Romania si pentru mine, pe Arena Nationala Exclamation Exclamation Exclamation
Va doresc sa aveti o zi cu spor si sa faceti multe bunatati ! V-as servi cu o cafeluta buna, dar nu rezist tentatiei de a bea un pahar cu must de la IULIANA , macar virtual , ca nu prea cred ca voi avea ocazia altfel.....Din cauza productiei de struguri compromise, s-a anulat si targul vinului si al mustului, care se organiza in fiecare an. Iuliano te astept zilele astea la Oradea ca avem Festivalul Palincarilor Exclamation Pacat ca e asa de frig - deja de doua saptamani - si ploaia atarna.....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 16ke7h1
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Sam Sept 27, 2014 8:15 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 2vla0bb

Nu stiu ce se intimpla dar....de doua ori am micsorat pozele astea si tot enorme apar....!!! Shocked Mad Rolling Eyes

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 2dvpvuq

300 X 218 ia sa vedem.....
Deci asa mici tre'sa le facem......
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Sept 27, 2014 10:09 am

Bună dimineața!
Astăzi am băut cafea de la Sidi și must din frigider, că am adus de la Lehliu și o sacoșă cu struguri pe care i-am storcit aici cu Barbu. N-a ieșit cine știe ce dar de ajuns să-mi fac pofta.
Sidi, Alex și-a cumpărat deja bilet de avion pentru 31 octombrie. Dragul de el, tare dor îi era de București și de prietenii lui că din primul salariu și-a și luat bilet de avion.
E adevărat că deja am pus mâna pe telefon ca să fac strigare pentru întâlnirea cu Gabi și Mone. N-am prea avut succes, dar mai insist. Măcar câteva ore să ne vedem și să mai stăm un pic de vorbă. Doar să ne spună Gabi la ce oră să mergem la ei la hotel?
Mi-e dor de Camy! Poate azi trece și ea pe aici sau pe fb.
Doinița și Nicu, păcat că staț așa puțin la București. Mi-ar fi plăcut să vă văd!
Azi am program administrativ, așa că vă sărut și fug la treabă!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Dum Sept 28, 2014 9:50 am

Buna dimineata.
Sidy,tare harnicuta ai mai fost,sigur o sa-ti prinda bine la iarna.
Mari,ai dreptate si chiar daca nu mai e vara, tot putem sa ne intalnim.
Va doresc tuturor o duminica cu multa odihna. Very Happy
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Dum Sept 28, 2014 11:13 am

Bună dimineața!
O duminică frumoasă vă doresc!
pupici!!!
mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Lun Sept 29, 2014 9:47 am

Buna dimineata
I at a ca se apropie plecarea.Ce repede a trecut si anul asta si cind ne uitam inapoi parca nici nu a fost vacanta.Dar sanatate sa fie.
Mari noi plecam pe 9 pe la ora 11, va face cam 5-6 ore deci pe la 7 seara ar fi bine? Acelasi hotel "Angeli".Vorbim la telefon pina atunci
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Lun Sept 29, 2014 10:31 am

Buna dimineata!
De foarte mult timp,n-am dat pe aici.,dar,vad,ca nu am mult de citit,din urma.
Pe cele,care au cont pe fb(cred ca toti membrii forumului,activi),i-am observant,pe fb,in fuga,fara prea multe comentarii sau likeuri.
Pe fb,am intrat zilnic,in perioada care a trecut,deoarece,intram la "ferma" mea.
Am lipsit mult,deoarece,daca va amintiti,va spuneam ca am o menajera……………..,vai de capul ei.Inainte sa termine contractual,n-am mai suportat.Pina sa termine contractual ar mai fi fost inca 10 luni.Deci,inainte sa-si termine contractual,am trimis-o acasa (s-a cam mirat)si am adus alta.Asta,sper sa fie mai buna.Inceputul e promitator.A venit in 21 septembrie.Inca e-n perioada acomodarii cu noi,cu lucrul (asa cum il vrem noi)….
Sotul meu,a acut concediu vreo 8 zile,sa o invete,pt.ca eu,nu pot sa o invat,mare lucru.
Ieri,sotul meu,a mers la serviciu,asa ca eu,m-am trezit devreme(pe la 6.00),sa vad cum lucreaza.Ieri si azi,n-am luat medicamentul care ma face sa dorm,dar,de mine,trebuie sa-l iau.
Si mai am o veste,care mie,mi-a placut.Nora mea(mama lui Fufu) e gravida.Fufu va avea un fratior sau o surioara.Noi,am vrea fetita,dar…………..
Nora mea se simte rau.E la sfirsitul lunii a doua.Speram,ca dupa luna a treia,sa nu mai aiba probleme,sa fie bine.Sa termine cu vomatul.Acum vreo 2-3 saptamini,a fost in spital 2 zile,pt.a i se pune glucoza.Ea,si apa o voma.
Cred ca Fufu,va fi f.gelos pe baby,deoarece o vedea pe mama lui,tot timpul,bolnava.
Dupa socoteala mea,ar trebui sa nasca prin aprilie.

Ieri,am vorbit,putin,pe fb,cu Mari.Voiam sa vin ieri,pe aici,dar-n-am apucat.
Si eu am problem cu PC-ul meu(folosesc labtop,imi e mai usor).Vreau sa-l schimb,dar,nu stiu cind.Acum,am avut cheltuieli mari,cu cele doua servitoare.
Doinita,sper ca esti sanatoasa.Celelalte problem,se rezolva.Poate mai tirziu,dar,ai rabdare!Sanatatea conteaza.
Mimi,inteleg ce e-n sufletul tau.Eu,nu l-am crescut pe Fufu,venea la mine,in vizita,dar,m-am lipit de el.Cred ca-n sufletul tau e "cutremur".Dar,crede-ma,vor veni(parintii Melissei) la tine,"cu coada intre picioare"!
Ma bucur ca in general,nu sint problem mari,pe forum.
Nu amintesc pe nimeni,dar toate(ti) sinteti in inima mea.
Va imbratisez,sa aveti parte de o toamna frumoasa si bogata!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Sept 29, 2014 8:15 pm

Seara buna fete si baieti
Am intrat sa va salut si sa va doresc o noua saptamana cat mai buna, fara probleme si cu sanatate maxima.
La mine, nici o nouatate. Doar munca si iar munca. Adica, ma straduiesc sa tin casa cat mai curata in eventualitatea ca va aparea vreun client spre vanzare. Dar, din cate mi-a spus baiatul de la agentia imobiliara...slabe sperante. Apoi, din cauza lipsei de bani, nu am mai fost nici la Valeni sau nici in alt loc. Ies doar sa mai cumpar strictul necesar, cateodata...Azi am fost la Casa de pensii sa intreb ce sa mai aude cu contestatia mea. Evident, aceleasi MINCIUNI: ca au avut programele pe calculator defecte si ca in scurt timp voi primi raspuns (de aproape un an!!!)
Vreau sa o felicit pe nora ta, Cami, si pe tine, ca vei fi din nou bunicuta! Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!
Gabi, ai dreptate, a trecut atat de repede timpul...Si vorba ta, nici nu poti sa spui ca a fost vacanta! La mine sigur nu a fost si nici nu mai vad vreo sansa sa mai am si eu o vacanta (fara bani nu poti sa iesi din casa!)
Va imbratisez cu drag pe TOATE si TOTI si va doresc inca o data o saptamana cat mai buna!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Lun Sept 29, 2014 8:32 pm

Buna seara dragi gustosi!
Am revenit pe plaiurile noastre!
A fost o excursie foarte frumoasa,am avut zile insorite si am umblat de dimineata pana seara de am rupt o pereche de sandale......hahaha.Taormina,este o locatie de vis iar Etna m-a impresionat de mi-au dat lacrimile.Am sa postez pe blog si am sa va anunt.
Acum mi-am reluat activitatea de zi cu zi.....astzi am facut ceva de mancare,maine ma duc la mama la cules de struguri(avem cateva tufe,nu foarte multe).
Nu v-am citit dar dupa ce scriu mesajul ma intorc sa vad ceea ce s-a mai intamplat cat eu am lipsit.
Va pup , va doresc o seara cat mai frumoasa si o saptamana la fel!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mar Sept 30, 2014 6:40 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 2bcx1d

Buna dimineata Gasca GUSTOASA Exclamation

Eiiiiii MEDI scumpa,bine ai revenit pe plaiurile noastre mioritice ! Ma bucur ca ai avut timp frumos , am mai vazut eu cateva poze si stiu povestea sandaleleo, dar astept sa ai timp sa ne spui povestea , la tine pe blog....Spor la culesul strugurilor si sa bei un pahar cu must si pentru mine, te rog Exclamation
DOINA G draga...oare nu am inteles bine Question NU ai primit inca nici o pensie Question Exclamation Question Pai nu-s normali oamenii astia ( scuza-ma) , dar cum sa traiasca un om care intra in pensie, fara nici un banut, atata timp ???
Nu pot sa astern pe hartie epitetele ce le am acum, pentru ei Exclamation Exclamation Exclamation Parca am trai intr-o tzara de ...prosti! Si ne mai miram ca ne pleaca copiii din tara Exclamation Exclamation Exclamation Bine fac Exclamation Exclamation Exclamation
CAMY o veste mai buna ca asta , chiar ca nu ne puteai da Exclamation E minunat, felicitari copiilor tai Exclamation Poate se ...molipsesc si ceilalti....bine ar fi !
Draga mea, menajerele astea nu au nici un CV lind le luati , sa vedeti cum s-au comportat ,pe unde au mai lucrat si ce stiu sa faca ? Pentru ca voi, cred ca deja ati putea deschide o....scoala pentru menajere Exclamation Exclamation Sunt prea tinere Question Nu cunosc limba ? Eu zic ca acesta ar fi un criteriu de angajare.....Ce pretentii sa ai de la un om cu care nu te intelegi Question Question Question
GABI si MONE ma gandesc deja cu nostalgie la putinele clipe petrecute impreuna Exclamation Sanatosi sa fim si speram ca la anul sa fie mai bine si sa stam cat de mult impreuna Exclamation Va doresc din suflet sa va intilniti cu cat mai multe fete la hotel "Angeli", sa va simtiti minunat si sa o mai scoateti din carapace si pe draga de MIMI Exclamation Ai promis ca mergi, fata draga..... Exclamation
MARI tu esti bucuroasa de doua ori....il astepti deja pe Alex Very Happy Laughing sunny si organizezi intilnirea cu Gabi si Mone Exclamation  Ce frumos....sper sa vina cat mai multe fete, si DELIA, si NICO si MIMI si LUMI, , sau SILVYE si poate ajunge si IULIANA Exclamation
SILVYE tu cred ca deja esti prinsa cu pregatirile....iti vin fetele din strainataturi Exclamation  Ai terminat cu terasa Question Sa ne pui si niua poze , sa vedem ce ai facut..... Exclamation Pe ce data sosesc Question Spor la lucru in continuare.....
Am scris doar fetelor care au postat dupa mine....asa ca...SCUZE !!!
Despre noi pot sa va spun ca asteptam cu nerabdare raspunsul , sa vedem pe ce data plecam la Olanesti....am sa merg doar eu cu mama Exclamation De abia astept Very Happy  Laughing  GATA am primit raspunsul...pe 6 octombrie trebuie sa fim acolo !!!
Alex a inceput scoala a doua zi dupa ce a ajuns in Anglia si acum e in faza de invatare sa numere din 2 in 2, din 5 in 5 si din 10 in 10. Si cand vine acasa , parintii il invata acelasi lucru, in romana. Si el e foarte fericit, mai ales ca noi ii apaludam reusitele Exclamation
La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 2l8j62f

In rest va doresc tuturor numai bine, multa sanatate, va imbratisez si va las cafeluta fierbinte.....

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 11llueb


Ultima editare efectuata de catre Sidy in Mar Sept 30, 2014 2:03 pm, editata de 2 ori
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mar Sept 30, 2014 10:46 am

Buna dimineata ,o cafeluta in plus nu strica Rolling Eyes

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 N0BCxXH
Ma sa bucur sa aude si vesti bune...

Eu Sunt tot plecata in ultima vreme.....la Caracal si in excursii prin tara mai nou......m-am inscris la o asociatie din Craiova la un grup "veteranmont" se numeste-unde am dat de oameni care bintuie prin muntii din Romania-e perfect pentru ce vreau eu -una din pasiuni fiid excursia si normal pozele......se organizeaza si alte activitati-miine de ex. se sarbatoreste "ZIUA PENSIONARILOR"-particip si eu -la un restaurant din Craiova.
Mi-am propus sa nu ma mai stresez (PE CIT POT Shocked What a Face -vad ca majoritatea celor care traim inca aci -parca avem creierele spalate- Razz -dovada ca de oameni nu le mai pasa de oameni What a Face What a Face What a Face What a Face What a Face What a Face What a Face What a Face -Doinita G. si normal si o parte dintre noi-vedem cum degurg lucrurile.......hai ca nu vreau sa mai intru in NEGATIVISM
Am plecat 3 zile incepind cu vineri-pina dumineca seara pe un itinerar superb:Valea  Oltului-Talmaciu -Simbata de sus-Rucar Bran-cabana Voina(cazare)-si de aici excursii in zona-am postat poze in FB ca acolo le duc mai repede -altfel abia se misca ast program.
Felicitari norei tale Cami pentru bebelusul care o sa vina-felicitari tuturor care v-ati realizat material si spiritulal-nu am cum sa ajung in Bucuresti -Nasilor Gabita si Mone si tuturor celor care vor putea ajunge la intilnire -toata dragostea si imbratiserile mele -si sa fim sanatosi Embarassed I love you
O zi frumoasa tuturor oriunde va aflati Exclamation Embarassed flower flower flower flower flower
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mar Sept 30, 2014 11:11 am

Buna dimineata!
"Cine se scoala de dimineata,departe ajunge".....Foarte bine zis.Ieri si alaltaieri m-am trezit devreme,si a fost f. bine.Dar,azi,nu se mai putea fara medicamentul,care imi produce somn.Asa ca l-am luat si ca urmare,am dormit.M-am trezit pe la noua fara ceva,dar,imbracatul,igiena de dimineata,imi iau timp.Abia acum am deschis PC-ul.
Doinita,inca n-ai luat nici o pensie?Curata nesimtire,din partea statului.De unde sa cheltuiesti,nu se gindesc,la asta?Strigator la cer.
Am uitat,multumesc pt felicitari.
Medi,bine ai revenit!Anul asta,ti-ai facut de cap Laughing .Ai sfirsit cu Sicilia,nemaipomenit.
N-am inteles,draga mea;excursia asta a fost vreun premiu,sau ai mers pe cont propriu?Cu cine ai fost?
Povestea sandalelor,o stiu si eu,de pe fb.
Sidy,multumim pt.felicitari.
Nu-ti dai seama,cind ii vad pe nepotii vostri marisori,ce simt ca a trecut timp mult,de cind sint pe forum.Pe General,il "stiu",de cind era in burta mamei lui.Si acum merge la scoala.................Pfiiiiiiii,ce batrina sint(parca nu stiu) Laughing
Pe fiii mei,ii stiu,de cca 30 de ani,iar acum sint la casele lor cu copii.Prea repede trece timpul.Sau,poate noi,ne trezim prea tirziu Evil or Very Mad Eu,dupa ce m-am imbolnavit,nu stiu cum a trecut timpul.In fine................,fiecare cu crucea lui.
In legatura cu menajerele,nu e f.simplu in ultimul timp.Prima menajera,am ales-o.Nu era in virsta,dar a fost f.buna.Contractul e de doi ani,sar,si-a refacut contractul si a stat 6.Cind a plecat,nu mai voia sa lucreze,dar,ce nu face omul pt.bani.Pina acum tin legatura cu ea,pe fb.Lucreaza in Singapore.Nu mai e f.tinara.Anul viitor face 40 de ani.A doua servitoare,tin minte,ca am ales-o din trei.Ultimele doua,nu sint pe alese.Iei,cam ce ti se da.Cea de acum,mi se pare buna.In primul rind,ceea ce ma intereseaza f.mult,e curata(deci,inseamna ca si ceea ce va face,va fi curat) si nu e lenesa.E f.apriga.Si nu e f.tinara.Anul viitor face 30 de ani.Daca ar fi mai in virsta,poate ar obosi repede;n-ar putea lucra.Sau,s-ar imbolnavi,cine stie.Eu,nu am nevoie de o femeie care se imbolnaveste,des;ajunge ca eu...
De vreo 3-4 ani,statul iordanian nu mai aduce servitoare din Indonezia(de acolo era prima ,si a doua).
Acum,sint doar din Cerylanka,Bangladesh si Filipine.Din Filipine sint bune,dar f.scumpe.Nu ne permitem.
De aici,din Iordania,nu muncesc asa ceva.Adica muncesc,dar cu ziua.Dupa amiaza,vor sa plece acasa.Iar noi,avem nevoie de una 24 de ore.
Deci,nu prea am de ales.
As vrea si eu,fiul meu mic,sa fie gelos pe fratele lui,si sa faca un copil.Dar,nu sint semne.Nu stiu ce asteapta.Daca ar fi vreo problema medicala(doamne fereste),as intelege,dar asa....
In cele din urma,ce pot zice.Poate asa vea D-zeu,pt.el si sotia lui.
Pina una alta,ne bucuram de nepotii,pe care ni-i aduce baiatul meu mare,cu sotia lui(Rammi si Leyla).

N-am amintit,decit pe cele,ce au postat dupa mine,dar va imbratisez si va iubesc pe toate(ti)!

Te pup,Iuliana.D-zeu sa te ajute sa vezi cit mai multe locuri,frumoase!Romania nu duce lipsa de asa ceva.Sa ai noroc de timp frumos,in ezcursii!
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Mier Oct 01, 2014 7:11 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 15wi6i0

Azi maicuta mea implineste o varsta rotunda....Cea mai scumpă fiinţă de pe pământ, pentru mine , este MAMA.Vreau să-ţi spun, draga mea maicuta, de ce te iubesc şi cât însemni tu pentru mine. Îi mulţumesc lui Dumnezeu că te-a ales pe tine să fii mama mea. De când m-am născut am ştiut că cineva acolo sus mă iubeşte, pentru că mi te-a dăruit pe tine.Datorită ţie am fost un copil fericit!
Tu însemni totul pentru mine: eşti mama mea iubită şi eşti prietena mea cea mai bună.Niciodată nu am avut şi nu voi avea o prietenă mai bună ca tine !
Îti mulţumesc ţie, bunului Dumnezeu şi vieţii că eşti mama mea şi că esti bunica copilului mei si strabunica lui Alex. Mă rog în fiecare seară, să mă pot bucura cât mai mulţi ani de prezenţa ta, să fii sănătoasă, fericită şi împlinită.
Îţi doresc o zi cât mai frumoasă, o zi în care să fii fericită şi să radiezi, pentru că eşti o mamă adevărată. La mulţi ani, mama!



" Cum as putea sa-ti multumesc, maicuta,
Ca mai traiesti cu noi pe-acest pamint ?
Tu nu stii cum ma rog eu zi si noapte,
Sa te mai tina Dumnezeu cel sfant...
Astazi de ziua ta, iubita mama,
Daca-as putea ,as vrea sa-ti daruiesc,
Anii mei si inca o viata,
Sa mai traiesti, iar eu sa te iubesc !
Dar sunt nepunticioasa maicuta,
Si tineretea nu-ti pot da .
Da-ti daruiesc din suflet mama,
Iubirea si dragostea mea.
Fii binecuvintata mama,
In viata cat am sa traiesc,
Te voi iubi in orice clipa,
Si numele am sa-ti cinstesc.
Sa ne traiesti maicuta sfanta,
Dumnezeu viata sa-ti dea ,
Tu esti icoana noastra vie,
La multi ani maicuta mea,! "

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 2w6gi7o

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 292mhcp

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 2z6xd3m[/b]
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 23 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 43 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum