Forumul Blogurilor Culinare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Flags_1
Ultimele subiecte
» vesti triste
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptySam Feb 09, 2019 6:12 pm Scris de Geta

» POEZII SI POETI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptySam Feb 03, 2018 8:53 pm Scris de Geta

» Sa ne amuzam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptySam Dec 09, 2017 4:32 pm Scris de Geta

» GLUME, BANCURI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMier Dec 06, 2017 3:42 pm Scris de Geta

» cutiuta cu pozele mele
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyVin Noi 03, 2017 6:51 pm Scris de Geta

»  La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyVin Noi 03, 2017 3:20 pm Scris de Geta

» CUGETARI......
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyVin Oct 06, 2017 10:24 pm Scris de Geta

» La multi ani "Fete si baieti in bucatarie " !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyDum Dec 25, 2016 6:35 pm Scris de Geta

» curiozitati
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2016 6:09 pm Scris de Geta

» Ce muzica ascultam
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMier Iul 13, 2016 8:29 pm Scris de Geta

» Ce citim ...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMar Iul 12, 2016 9:14 pm Scris de Geta

» Lulu - La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 13, 2016 2:40 pm Scris de Geta

» Rugaciune pentru omenire
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyDum Apr 24, 2016 5:50 pm Scris de Geta

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyDum Apr 17, 2016 3:51 pm Scris de Geta

» La multi ani Diana!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» La multi ani Doina Ghidu!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 06, 2016 12:47 pm Scris de Doina Ghidu

» Paste fericit!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptySam Mar 26, 2016 10:58 pm Scris de Geta

» Gabi -La multi ani !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyVin Mar 18, 2016 10:55 pm Scris de Geta

» ARTA SI ARTISTI
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyDum Feb 14, 2016 10:41 pm Scris de Geta

» Colinde, colinde...
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMar Dec 22, 2015 2:01 pm Scris de Geta

» La multi ani Delia
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyDum Dec 06, 2015 3:46 pm Scris de martagabriela

» La o altfel de cafea 2
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyVin Noi 20, 2015 8:15 am Scris de iuli

» Donare de sange
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMar Noi 03, 2015 11:04 am Scris de Doina Ghidu

» LA MULTI ANI DOINITA VARGA!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyLun Oct 05, 2015 11:07 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Nico- 15 septembrie
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMier Sept 16, 2015 6:03 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Daniela- 9 sept
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMier Sept 09, 2015 6:13 pm Scris de Daniela

» Noi si nepotii
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2015 7:41 am Scris de Sidy

» CASATORIE aniversari
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyMier Sept 02, 2015 11:02 pm Scris de martagabriela

» LA MULTI ANI ,MONE-OOOOOOOOKKKKKKKKKEEEEEEYYYYYYYYYY
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyJoi Aug 27, 2015 7:15 pm Scris de martagabriela

» La multi ani Anena !
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 EmptyVin Aug 14, 2015 10:57 pm Scris de maria mihalache

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ImageShack
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


La o altfel de cafea 2

+20
Carmenm
Admin
stoi_mimi
maria elena
delia
iuliana_28
Munteanu Eugenia Doina
Doinavar
anena
Lulu
silvi0ara
husni
mari
Sidy
maria mihalache
diana
Geta
Doina Ghidu
martagabriela
alina 42
24 participanți

Pagina 2 din 43 Înapoi  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Urmatorul

In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mar Mai 20, 2014 11:28 am

Buna dimineata dragi gustoase!
V-am citit cu mare drag Sidonia si Iuliana si imi imaginez ca a fost tare,tare frumos.Ma bucur pentru voi!Bravo voua!
Eu acuma fug ca mai am putina treaba iar apoi ma duc cu mama la fizioterapie.
Va pup si va doresc o zi frumoasa!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty La o altfel de cafea

Mesaj  Lulu Mar Mai 20, 2014 11:50 am

Buna ziua dragi prieteni Exclamation Exclamation 
In primul rand va multumesc pentru urarile voastre de aici si de pe FB I love you I love you 
Despre mine nu va pot spune deocamdata nimic pentru ca de cand am plecat de acasa,aici la Mihaela a fost o joaca aproape tot timpul;m-au facut fetele mici sa uit si cum ma cheama,de probleme nici nu mai vorbesc Razz Razz 
Acum imi fac bagajul pentru Franta(acolo-i problema) affraid affraid 
Citind printre randuri,vad ca sunteti bine,va intalniti,bravo FELICITARI fetelor Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation 
Nu pot sa intru pe blogurile voastre sa citesc mai amanuntit dar imi imaginez ca a fost ceva fantastic pentru Medi mai ales iar pe tine draga Sidy te-as asculta o zi intreaga,ca tare frumos le mai spui Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation 
Pentru ca trebuie sa fiu gata cu mancarea si cu dulcele pana vin fetele de la scoala,va imbratisez cu mult drag
Sidy,Medi,Geta,Doina,Cami,Mari,Iuliana,Gaby,fam.Varga,Alina,Sivioara si restul gustoaselor pentru care-mi cer scuze ca nu le-am enumerat si va doresc o vara cat mai frumoasa I love you I love you I love you I love you
Lulu
Lulu

Mesaje : 380
Data de inscriere : 01/09/2011
Varsta : 72
Localizare : Galati

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Mai 21, 2014 8:14 am

Anena, Adrian, Alina, Angela, Cami, Daniela, Delia, Diana, Doina V, Eugenia, Gabi si Mone, Geta, Irina, Iuliana, Iuliana_28, Lenuta, Lulu, Lumi, Mari, Mery, Medi, Menuca, Mimi, Nico, Sidy, Silvioara, va doresc o zi cat mai frumoasa si cu multa sanatate.
Vreau sa-i spun lui Lulu ca imi pare bine ca a mai aparut si ea pe la o cafea! Multa bafta la consultatia pe care urmeaza sa o faci in Franta.
Iuliana, Sidy, foarte frumoasa si emotionanta intalnirea voastra de la Sibiu! Si ideea cu iile a fost grozava!
Mari, cum se mai simte motanul? Ma bucur mult ca ai pus pozele de la intalnirea noastra. Dar imi pare rau ca nu a putut si Alina sa fie cu noi.
Medi, sanatate multa mamei tale. Super - sederea la Marsilia!
Ooooofff! Hai ca au inceput sa vina cu planuri la printat, asa cu noaptea in cap! Trebuie sa va las...
Eu ieri am ajuns la Panduri, la spitalul unde m-am operat ("Spitalul de fonoaudiologie - orl - Dr. Hociota"). Duminica dimineata, m-am spalat la cap si am plecat la intalnirea cu fetele. Iar luni noaptea...am crezut ca-mi pocneste urechea dreapta, cu tot cu cap! Am facut o otita de toata frumusetea! Stiti voi cum se zice: dupa raie si-o chelie! Asa ca m-am dus la spital, la camera de garda si mi-a dat tratament. Vineri trebuie sa ma duc din nou, sa vada cum mai e!
Hai ca va las, va pup si va doresc tot binele din lume! Pupici!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Mier Mai 21, 2014 8:25 am

Hai ca sunt chiauna! Se cunoaste ca nu am baut inca o cafea! Am uitat sa va spun: LA MULTI ANI! SANATATE MULTA SI FERICIRE! La multi ani de Sf. Constantin si Elena! Numai bine tuturor!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Edaq

Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Mier Mai 21, 2014 9:34 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Images-3
Buna dimineata,LA MULTI ANI CU SANATATE,IUBIRE SI BUNASTARE CELOR CARE AZI SARBATORESC ZIUA DE NUME-LA MULTI ANI IUBITA SI SCUMPA NOASTRA MARIA ELENA Embarassed  I love you 
Dionita G. nu te mai juca cu spalatul si plecatul imediat la plimbare-depinde de organis ce si cum ,ai grija de tine scumpa mea-eu trag in ca de o raceala dar nu am luat si nu iau bazaconiile de otravauri care le au astia in farmacii-din pacate suntem sub tutela criminalilor-ati vazut ce fac astia ,marii bogatasi in lanturilr de farmacii Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Rolling Eyes What a Face dar cine sa-i intrebe de unde au facut banii si cum confused affraid 
Lulu scumpa sa ai drum bun si sedere superba in franta ,te astept cu noutati Embarassed 
S-aveti o zi frumoasa ,plina de bucurii Exclamation 
Eu plec la Caracal,e ziua de nume a nasei mele-Eleonora.
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Mier Mai 21, 2014 10:51 am

LA MULTI ANI MARIA ELENA
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Mier Mai 21, 2014 11:08 am

La multi ani Lenutica!
La multi ani tuturor celor care astazi isi sarbatoresc ziua numelui!
Astazi este si ziua mamei si a Cameliei,asa ca sarbatorim.
Va pup pe toti si va doresc o zi minunata!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Mier Mai 21, 2014 12:05 pm

Buna dimineata.
LA MULTI ANI! Lenutica,multa sanatate.
Tuturor celor ce azi isi serbeaza ziua numelui va doresc multa sanatate si fericire. Very Happy 
Pup toata gasca gustoasa. Very Happy 
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  husni Mier Mai 21, 2014 12:31 pm

Va salut si va iubesc.Iar,nu prea am timp.
Am citit tot ce-ati scris.Ma bucur ca sinteti bine.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 X2pcoy
Tuturor ce poarta numele sfintilor C-tin si Elena,le doresc multa sanatate,fericire si bucurii!
LA MULTI ANI!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 15n887t

Acum,va pun citeva poze,mai noi,cu Fufu.
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 25pq0q9
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 2h6dilk


Se joaca cu unchiul lui(fiul meu,mic).

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 34gscxu


La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 2n0ot5l

Aici,bunicul (sotul meu),il invata cum sa scoata bateriile din remot.

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Axil1x

Va pup,"fug",sa fac peste pane.
husni
husni

Mesaje : 406
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 67
Localizare : Iordania

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Joi Mai 22, 2014 7:25 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 2ugmag8

Buna dimineata gasca gustoasa !

Inca tot in atmosfera de la Sibiu ma simt, desi s-a terminat cum nu trebuie !A fost asa de bine si de emotionant ca ...parca nu mai avem rabdare pina la anul, la Iasi  Exclamation Daca ati vedea ce este in grupul nostru pe Facebook  Exclamation O adevarata revolutie....poze, discutii, impresii....
DOINA G ai grija de tine fata draga, ca uite ce prostii mai suntem in stare sa facem si la varsta asta: auzi tu...sa se spele pe cap si sa plece la intilnire....mai am eu un exemplar din asta acasa care nu ma asculta, dar vad ca nu e singurul  Exclamation Ai grija de sanatatea ta , ca nimeni altul nu are .Pe la Casa de pensii ai mai fost  Question Cum e mai bine , sa-ti scoti sau nu, dosarul ? Question 
CAMY scumpa, ce mare s-a facut Fufu...a crescut vazand cu ochii...si imi plac tare creturile din parul lui. E un dulce si un scump si se vede pe voi cat sunteti de topiti dupa el....
MEDI sa-ti traiasca maicuta si nepoata la multi ani, sa fie sanatoase ca asta e cel mai important !Tu cum mai esti cu sanatatea vecinico  Question George cum se simte ? Trebuie sa intru la tine pe blog sa vad ce ai mai scris despre Marsillia....
SILVYE cum mai esti bunica fericita ???Ce greu iti va fi fara Nathalie....cand te intorci in Ro ?
IULIA tu tot la chef esti  Question Ti-a priit Sibiul si acum nu te mai lasi  Exclamation Ai si tu grija de sanatatea ta !
Am vorbit ieri la telefon cu DANIELA si cu LULU, sunt bine amandoua, Lulu are maine autocar spre Franta si urmeaza sa ajunga la oftalmolog cat de repede posibil.
Pe LENUTA noastra am felicitato ieri, si daca mai este cineva si nu am mentionato, ii spun acum inca o data LA MULTI ANI fericiti si sanatosi  Exclamation 
Gata cu palavrageala ca vine Doina la cafea si....nu e.Las cafeluta fierbinte si va tzuc cu drag  Exclamation 

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Ixtpnb

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 2dbjm2f

Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Joi Mai 22, 2014 8:17 am

Buna dimineata fete si baieti
Foarte buna cafeluta de la tine, Sidy, multumesc! Azi am ajuns ceva mai tarziu decat zilele trecute. Si asta doar pentru ca trebuie sa imi pun dimineata picaturi in ureche, si imi ia ceva timp, mi-e destul de greu sa nimeresc exact pe conduct!
Sidy, am fost joi la casa de pensii. I-am spus functionarei de la ghiseu ca vreau sa-mi retrag dosarul, pentru ca eu lucrez in continuare tot asteptand raspunsul lor la contestatie si am implinit vechimea ceruta ca sa pot iesi fara penalizari, adica 38 de ani si 5 luni! Mi-a raspuns ca au avut programul defect dar acum s-a reparat si in curand voi primi raspunsul. DAR, dosarul nu se mai poate retrage! De ce??? Ca asa e legea. Orice recalculare ulterioara datei depunerii dosarului, se va face abia dupa ce se implineste varsta!!! Bine, dar e absurd! Daca eu nu am lichidarea facuta, daca lucrez in continuare cu acelasi contract neintrerupt, cum sa nu pot retrage dosarul??? Ei bine, asta e! ASA E LEGEA! Fratilor, nu stiu cine face legile dar mai ales cine le aproba, in tara asta! Deci asa o mare absurditate...Sunt prinsa intr-un cerc vicios din care nu mai am cum sa ies. E o mare bataie de joc!
Cami, ai asa o familie frumoasaaaaa! Toti sunteti niste frumosi! Ma uit la pozele pusew de tine si nu ma mai opresc din admiratie!
Silvioara, ce repede trece timpul! Mai ai un pic si te intorci acasa. Dar vorba ta, noroc ca pot sa vina si copiii, la randul lor, in tara. Asa, trecerea va fi mai usoara!
Medi, inca o data felicitari mamei tale si nepoatei. Sa fie sanatoase si tu pe langa ele!
Gabi, tu ce mai faci, cum te mai simti? S-a rezolvat cu problema care te framanta? Sper ca esti bine.
Iuliana, gata cu petrecerile? Te-ai intors de la Caracal?  Laughing 
Nu mai numesc acum pe nimeni, ma grabesc ca sa reusesc sa postez ce am scris pana acum. Iar o sa am mult de munca azi si nu vreau sa pierd tot ce am scris, din neatentie. Va pup si va doresc o zi cat mai buna. Din pacate, aici vad ca s-a intunecat deja. Cred ca vine o mare vijelie. Sper sa nu tina mult ca nu am luat umbrela!
Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Joi Mai 22, 2014 10:00 am

Buna dimineata fete si baieti!
Am reusit sa ajung la cafea! bounce bounce bounce 
Doina o sa ma interesez in amanunt cum trebuie sa faci contestatia la Contenciosul administrativ si poate reusesti sa o rezolvi cu dosarul de pensie!
Sidy te cred ca ai ramas cu nostalgia revederii si abia astepti intalnirea de anul viitor.Am vazut mai multe poze de la colegele tale si am lasat si comentarii. Imi inchipui ca a fost minunat! Ce mai face micul general si familia lui?
Nu spun mai multe ca sa nu cobesc de rau, dar am o speranta ca anul asta o sa vad si eu Anglia si scumpii mei copii.
Camy esti o fericita! Fufu e o dulceata de copil si-mi place enorm veselia lui! Nu-i asa ca el nu stie sa planga?Doar sa rada!
Iuliana draga abia astept sa vii in Bucuresti! Mi-e tare dor de tine!
Lulu draga multa bafta in Franta. Sa auzim numai de bine!
Silvy esti tare fudula cu micuta Nathalie alaturi!
Medy cum ai sarbatorit ieri cu mama si nepoata ta? Inca odata „La muti ani” cu sanatate!
Gabita si Mone, multa sanatate va doresc si astept vesti bune de la voi!
Si eu am i-am urat ieri Mariei Elena la telefon. Tare mi-e dor de ea!
De voi toate mi-e tare dor!
Ieri am avut zi de doctori. Am ajuns in sfarsit la dentist ca sa nu-mi mai zica Alina ca stau prea serioasa in poze. Laughing Laughing Laughing Asa ca la ALBA iULIA o sa-mi arat toti dintii si n-o sa ma mai abtin sa rad cu gura pana la urechi. Apoi am fost sa iau retetele, a mea si a lui Barbu. Si uite asa s-a dus ziua!
Ma grabesc sa inchei sa nu mai fac vreo boroboata si sa pierd mesajul, asa cum s-a mai intamplat.
Tuturor(celor numite sau nu) va doresc o zi buna! Sa realizati tot ce v-ati programat! Va pupic!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Rsa0k

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  martagabriela Joi Mai 22, 2014 4:13 pm

Buna ziua
nu am mai intrat de mult dar multumesc Doina si Mari ca intrebati de noi.
Sidy si Nico ne scriu mereu si ma incarca cu energie.
In tara vom pleca pe 29,Doamne Ajuta, iar pe 30la ora unu sa Dea Domnul sintem inBucuresti
va sarutam
martagabriela
martagabriela

Mesaje : 682
Data de inscriere : 03/09/2011
Varsta : 75
Localizare : in Romania =Bacau ..afara ..Sudan (Khartoum

http://ga-tourism.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Geta Joi Mai 22, 2014 5:19 pm

Buna ziua,

Eu vin acum de la medicul de familie,am fost dupa retete,trimiteri etc...am fost ieri la inmormantarea mamaei cuscrei mele si nuu mi-a fost grozav prin caldura,adevarul este ca intru in panica cand vine caldura,nu-mi place de loc si simt un mare discorfont.

Sidonia ,mi-a spus doamna Cati ca ati fost grozave si ca organizarea intalnirii a fost la cote maxime,ma bucur pentru voi,am vazut poze sise vede cat de fericite ati fost si cata voie buna,cantecele patriotice si ostasesti mi-au facut lacriimile sa -mi joace in ochi si chiar sa curga,felicitari fetelor in uniforma care slujesc patria,RESPECT!!

Doina draga,niste nesimtiti sunt cei de la pensii,vai si amar de tara asta si de ce s-a ales din ea dupa atat jaf si minciuna,ai grija de tine si fa tot ce poti sa mai lucrezi,asculta-ma ca nu o sa ti parea rau ,te imbratisez Smile

Camelia,Fares e foarte simpatic si ai o familie fumoasa,mai punre un film romantic daca stii,te puuup:)

Mari sa de-a Domnul sa mergi sa-ti vezi copii,m-as bucura myult pentru tine Smile

M.M. ce fain e ca merge Raducu,te pup si pe George Smile

Gabi si Mone sa ajungeti cu bine acasa,va pup Smile

Iuliana tu ai plecat la Caracal,sa vii sanatoasa inapoi,pup Smile

Va doresc doar bine tuturor Smile

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Photo_32
Geta
Geta

Mesaje : 2400
Data de inscriere : 06/08/2012
Varsta : 67
Localizare : Timisoara

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Joi Mai 22, 2014 10:05 pm

Seara buna dragi gustosi!
In primul rand multumesc tuturor pentru urarile transmise ieri ,mamei mele!
Silvioara, astazi te-am barfit...............hahaha..........cu Nico.Sa stii ca am pus de o intalnire cand vii de la copii,dar te lasam cateva zile ca sa te acomodezi .....hihihi.
Cami,tare frumos mai este Fufu si inca o data iti spun ca imi place tare mult cum il imbraca parintii.
Sidonia , tare mult imi place poza de la avatar.Eu sunt bine, imi iau pastilutele si sunt cuminte......hihihi.George mai are zile cand il doare capul sau ameteste.Ma bucur ca mi-ai vizitat blogul si ca ti-a placut postarea mea.Iti multumesc!
Doina,cred ca de-abia astepti pensionarea.Ce faci, cum esti cu sanatatea?
Gaby, sa aveti drum bun si de-abia va asteptam!
Geta, ce cuminte este  piciul si ce frumos sta in scaunel.Si este tare prietenos cu animalele.Sa stii ca am observat ca si lui Raducu ii plac animalele si asta de cand avea cateva luni.
Fetelor astazi m-am intalnit cu Nico a noastra la o cafea.Mi-a spus sa va transmit salutari si toate cele bune!
Va pup si va doresc noapte buna!
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 190a4g[/img]
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  silvi0ara Vin Mai 23, 2014 12:46 pm

Ziua buna gasca gustoasa.
Cum,nimeni la cafea la ora asta?
Sidy,unde esti?
Doina,nici tu?sper ca esti bine.
Medi,abia astept sa va vad si sa stam un pic la ''barfa''.
Eu sunt acasa incepand cu data de 10 iunie.
Cami,ce mare si frimos a crescut Fufu,sa te bucuri de prezenta lui cat mai mult.
Gabi,Mone,mai este putin si veniti si voi.Multa sanatate si sa ajungeti cu bine.Va pup.
Mari,ce frumos ca o sa te duci sa-ti vezi copii,si ce fericita o sa fi.
Geta,condoleante.
Adevarul este ca nici mie nu imi place caldura in exces.Ai groja de tine si pupici lui Alex.
Lulu,Iuli,Alina,Delia,Diana,Anena,tuturor un weekend cat mai frumos.
Pup toata gasca numita dar si cea nenumita. Very Happy 
silvi0ara
silvi0ara

Mesaje : 402
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 66

http://silvia-gusturisiarome.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Sam Mai 24, 2014 12:27 pm

Weekend placut va doresc! Mii de pupici!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 K3m8

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 2grr

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Sam Mai 24, 2014 9:49 pm

Seara buna dragi gustoase!
Am mai facut o postare pe blog..............las aici link-ul
http://mmihalache.blogspot.ro/2014/05/chateau-dif-frioul-archipelago.html
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Sidy Dum Mai 25, 2014 7:19 am

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 14sie5z

Ce mai face gasca "gustoasa" ? Question 
Am vrut sa va fac o surpriza placuta pentru Alba Iolia si sa vina cineva de la site-ul Gustos pe la noi....dar , la fel ca si ceilalti, nici acestia nu au timp de noi sa ne onoreze cu prezenta.Credeam ca totusi s-a schimbat ceva, dar.... Evil or Very Mad 
Daca va face placere, azi de dimineata la ora 09.30 pe TVR 1 la eminiunea Pro Patria vedeti cateva secvente de la intilnirea noastra de la Sibiu.....
Va las cafeluta si va doresc o zi de duminica cat mai faina !Am sa merg la biserica oleaca mai tarziu.....
ANENA ce e cu tine , cine te-a suparat de pe acest Forum ? Pe Facebook te gasesc zilnic, dar la noi vad ca nu mai vii....Ce face Andreiuta ta ?
Va imbratisez si va tzuc cu mare drag !

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Nzmvbb
Sidy
Sidy

Mesaje : 1668
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 68
Localizare : Oradea

http://sidyskitchen.blogspot.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  maria mihalache Dum Mai 25, 2014 7:40 pm

Buna seara dragi gustosi!
Ce surpriza placuta ar fi fost Sidonia sa ne onoreze cu prezenta cei de la Gustos............dar daca nu pot ,asta este!!!
Astazi am fost in parc cu Raducu si v-am adus poze proaspete.
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 2ujs22e[/img]
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 20gjs3k[/img]
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 143htht[/img]
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 2zyvsi1[/img]
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Vsibky[/img]
[img]La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 2u43nmf[/img]
Va pup si va doresc tuturor o seara cat mai placuta!
maria mihalache
maria mihalache

Mesaje : 583
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doina Ghidu Lun Mai 26, 2014 7:41 am

Buna dimineata fete si baieti
Ma grabesc sa va salut, ca iar incepe vanzoleala pe aici, pe la mine! Sper ca ati avut un weekend frumos. Ati fost la vot? Medi, cu pozele tale din parc, cu Raducu, ai facut sa-mi zambeasca ziua de azi! Mi-ar placea sa incep fiecare zi asa, cu chipurile acestor copii superbi!
Va doresc o saptamana cat mai rodnica, cu multa sanatate si bucurii. Va pupicesc pe toti/toate!

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Q736

Doina Ghidu
Doina Ghidu

Mesaje : 1312
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  anena Lun Mai 26, 2014 9:34 am

Buna dimineata lume gustoasa.
Da...iarasi a trecut ceva vreme de cind nu am mai ajuns pe aici. Chiar daca nu scriu mult timp, eu va citesc mereu.
Sidonia, nu m-a suparat nimeni de pe forum, dar nu am avut a va spune nimic de bine in ultima vreme si imi e jena sa ma pling mereu si mereu si mereu. Iar pe facebook ma vezi tot timpul, pt ca pc-ul meu cind se deschide se conecteaza direct la Facebook.Asa l-am setat...
Am avut zile rele si urite , din nou.
Singurul lucru bun este ca ma fost la Cluj la un control de rutina si pina acum totul este bine, desi eu nu ma simt grozav. Dar , asta este. Nimeni nu este perfect cu sanatatea.Toti avem zile bune si zile rele. La mine s-au cam tinut lant cele rele in ultima vreme. Probabil Doamne Doamne este suparat pe mine.
Ma bucur mult pentru voi , toate, pentru toate vestile bune, pt copii vostrii, pentru nepotii vostrii si pentru tot ce este bun si frumos in vietile voastre.
Sper sa mai revin si cu vesti bune...
Fiti binecuvintate , cu toti ai vostrii !!!!
anena
anena

Mesaje : 564
Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 65
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  mari Lun Mai 26, 2014 9:54 am

Buna dimineata! O saptamana frumoasa va doresc!
Anena iti doresc multa sanatate, tie si familiei tale!
Doina te mai doare genunchiul? Cum ai ajuns astazi la serviciu?
Medy l-ai dechizat pe Raducu sa nu-l mai recunoastem? Tare e frumusel!
Camy ceva poze noi cu veselul Fufu?
Iuliana unde esti? Mi-e dor de tine!! Cand vii la Bucuresti?
Astazi am program administrativ asa ca trec la treaba.
Va pupic pe toate si pe baieti!
La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 93kan

mari
mari

Mesaje : 1054
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

http://mamaluialex.blogspot.com

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  iuli Lun Mai 26, 2014 10:44 am

Buna dimineata  si bine v-am regasit dragelor gustoase si ceva gustosi daca or mai fi pe aici-mai putin Adrian  adimn.
cam toata saptamina am bananait la ai mei in Caracal-am venit aseara -uitasem si de VOT-dar l-am rezolvat si ma bucur ca a iesit chiar pe cine am pus parafa-DOAMNE AJUTA Exclamation -asa da Dumnezeu e mare si daca nu minti  te ajuta cum nici nu te astepti mai OK-BRAVO Like a Star @ heaven -Te iubesc DOAMNE-mi-ai aratat inca o data ca dincolo de lumea asta tarcata in fel si chip exista o energie pe drepte benefica a universului si asta e TOT Very Happy Embarassed I love you I love you I love you I love you I love you I love you -mare pacat ca sunt chinuite rau de tot o gramada de suflete-dar sa-i fereasaca...nu stiu cine...i-or mai putea feri.......pe acei chinuitori vai pielea lor-ma gindesc la Doinita G. cu problema sistemului de pensii dar nu numai...
Nu stiu care 29 e cind vin nasii din Sudan,poatre ma lamuriti si pe mine ....e vorba de luna mai Rolling Eyes Question Question Question Question Question Question Question Exclamation Exclamation Exclamation Rolling Eyes 
La caracal ca trec de la una la alta am facut teburi de sa nu ma intrebati ca vin ametita de acolo;cu mama la dr .de familie si alti dr.ori,la nasa am stat o ora ala a fost tot cheful-in rest la udat gradina de zarzavat si am sapat si via ...mai aveam 3 rinduri dar a trebuit sa vin incoace la Craiova-am fost si la cimitir unde am ingrijit mormintele la tata si la bunici smd-nu ai timp de RESPIRO-am adus niste capsunele din curte de la mama-puse de cumnata-mea-am facut o dulceata super.
azi tr sa ma reped la firma smd
Raducu arata de super Ok,la fel Fares si toti nepotii vostri-sa va si sa-mi traiasca  -LA MULTI ANI sarbatoritilor lui Medi si celor care intre timp ati avut evenimente-eu luai rapid o ceasca de cafea de la Doinita-sa aveti sanatate si o saptamina minunata oriunde va aflati I love you 
PS-ANENEA- te imbratisez si pe toti ai tai din tara si din afara-sa fi puernica si asa cum va stiu sa mergeti mai departe indiferent ce probleme avem
MARI S.-sper sa ma reped si la Buc.-nu stiu cind si cum dar dau eu un Ticnal Razz Razz Razz Razz Razz
iuli
iuli

Mesaje : 907
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 68
Localizare : Craiova

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Doinavar Lun Mai 26, 2014 10:52 am

Buna dimineata. A iesit soarele si la noi, in ultimele zile a plouat cu tunete si cu fulgere, cred ca si va mai ploua, mai incolo.
Noi suntem bine, facem miscare, ne plimbam prin imprejurimi, dar ajungem si in oras. Am reusit sa il mai scot pe Nicu din casa, acum merge mai usor, de cand face exercitii. A vrut sa isi cumpere neaparat un tricou cu Poli Timisoara si am ajuns pana in centru, n-am mai fost demult.
E bucuros acum, a terminat pe locul 4 in concursul de pronosticuri, la care participa peste 3200 de jucatori. Dar si eu m-am descurcat binisor, am terminat pe 67. Smile
Vara asta avem un program incarcat. In 14 iunie avem intalnirea ui Nicu, 35 de ani de la terminarea facultatii. Apoi in iulie, intalnirea noastra de la Alba Iulia, la inceputul lui august mergem la Herculane si in 23-24 august la Brasov, ne intalnim cu prietenii de la pronosticuri, e un campionat de fotbal intre mai multe echipe si noi nu puteam lipsi, nu?
Mi-e groaza ca vor veni caldurile mari si nu stiu cum le voi putea suporta. Dar asta e, n-am ce-i face. Trebuie sa ma interesez de dosarul meu de pensionare, sa vad ce si cum, dar nu am nervi acum pentru asta, poate mai incolo. Smile
Va pupam dulce.
Doinavar
Doinavar

Mesaje : 176
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 67

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

La o altfel de cafea 2 - Pagina 2 Empty Re: La o altfel de cafea 2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 43 Înapoi  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum